Barcelona plačala visok davek, Puyol bo počival dva meseca

Ob včerajšnji zmagi Barcelone nad Benfico (2:0) v ligi prvakov so bili igralci pretreseni zaradi hude poškodbe Carlesa Puyola.

03. oktober 2012 08.11
03. oktober 2012 08.32
SOCCER-CHAMPIONS/
Š. Ro., Delo.si

Lizbona - Nogometaši Barcelone so na sinočnji tekmi lige prvakov proti Benfici vpisali novo zmago in tako ohranili zmagoviti niz v novi sezoni. Po dveh tekmah so s popolnim izkupičkom na vrhu skupine G, vseeno pa jim je dala sinočnja tekma v Lizboni tudi kar nekaj razlogov za skrb.

Štadion Luz je namreč obnemel ob poškodbi branilca Carlesa Puyola, ki je v 78. minuti v  vratarjevem prostoru padel na svojo levo roko in si izpahnil komolec. Španski reprezentant, ki se je šele vrnil z bolniške zaradi poškodbe kolena, je na igrišču kričal od bolečin, igralci pa so šokirani opazovali prizor z njegovo hudo poškodovano roko.

Iz kluba so po tekmi sporočili, da še čakajo na več informacij, je pa že jasno, da bo 34-letni kapetan manjkal na nedeljskem prvenstvenem el clasicu z Real Madridom. To je nov udarec za obrambno vrsto Barce, kjer ze manjka tudi poškodovani Gerard Pique.

Poznejši zdravniški pregledi so potrdili, da ne gre za zlom, ker pa se zdravniki želijo izogniti kirurškemu posegu, bo Puyol izpahnjen komolec zdravil po nekoliko konzervativnejši, daljši metodi, zato bo manjkal najmanj dva meseca.

Zmaga, ki je Barco veliko stala

»Čim prej moramo pozabiti na to tekmo. Vemo, da nas v nedeljo čaka težak obračun,« je povedal Dani Alves, ki je bil vidno pretresen zaradi poškodbe Puyola. Dve minuti pred koncem je Barca ostala še brez Sergia Busquetsa, ki je dobil rdeči karton zaradi prerivanja z nogometašem Benfice Maxijem Pereiro in tako ne bo smel igrati na naslednji tekmi lige prvakov proti Celticu.

»Ta zmaga nas je veliko stala, toda vseeno smo zadovoljni, da smo premagali tako močno moštvo kot je Benfica. Grdo jo je skupil Puyol,  to je že njegova druga poškodba v tej sezoni. To ni dobro. Že tako imamo veliko težav v obrambi, zato bi si zelo želeli, da bi na el clasicu igrali s popolno postavo. Toda vseeno nas lahko opogumljajo zmage in dobra igra, poleg tega imamo pet dni časa, da si odpočijemo,« je po tekmi povedal trener Barcelone Tito Vilanova.

Benfica s svojo predstavo ni razočarala in si priigrala številne priložnosti, toda mrežo Barcelone je spretno reševal vratar Victor Valdes. »Mislim, da nismo razočarali. Igrali smo proti moštvu, ki je po mojem mnenju njaboljše na svetu in ki ima na skoraj vsaki tekmi 70-odstotno posest žoge. Dobro smo igrali zlasti v prvem polčasu in mislim, da si nismo zaslužili izgubiti. Ko je Barca prišla do izida 2:0 se je začela braniti, zato je bilo še toliko težje spremeniti rezultat,« pa je dejal trener Benfice Jorge Jesus.

Barcelona je povedla že v 6. minuti, ko je po odlični podaji Lionela Messija zadel Alexis Sanchez. Messi je bil podajalec tudi za drugi gol, ko je v 56. minuti domačega vratarja premagal Cesc Fabregas.