Barcelona po preobratu do popolnega izkupička v Sevilli

Aktualni španski prvak Barcelona je v 11. kolu domačega prvenstva z 2:1 premagala Sevillo.

06. november 2016 20.47
06. november 2016 21.41
FBL-ESP-LIGA-SEVILLA-BARCELONA
M. Ž.
M. Ž.

Sevilla - Nogometaši Barcelone so v derbiju enajstega kola španskega prvenstva zmagali na zahtevnem gostovanju pri Sevilli (2:1).

Tekma se je začela z boljšo igro Andaluzijcev, ki so v petnajsti minuti povedli z golom Victorja Vitola. Barcelona v prvem delu ni bila prepričljiva, a je izenačila še pred odhodom v garderobo, ko je v 43. minuti zadel Lionel Messi in dosegel svoj jubilejni 500. gol za katalonskega velikana (469 golov na uradnih tekmah, 31 na neuradnih tekmah).

Argentinski virtuoz je bil udeležen tudi pri zmagovitem golu, ko je v 61. minuti podal Luisu Suarezu, Urugvajec pa je žogo poslal med nogama Sergiu Ricu za končnih 2:1.

Po enajstih kolih je na vrhu Real Madrid s 27 točkami, Barcelona jih ima 25, Villarreal pa 22.

POTEK TEKME SEVILLA : BARCELONA

Tekma na štadionu Ramon Sanchez Pizjuan se je začela v visokem tempu. Že po dobrih tridesetih sekundah so domači zapretili prek Luciana Vietta, ki je zgrešil z leve strani.

Barcelona je prvič resneje napadla v drugi minuti, ko je z leve strani poskusil Luis Suarez, vratar Sergio Rico pa je žogo odbil v kot. V peti minuti je domačin Sergio Escudero pričakal podajo z desne in poskusil z volejem, a ni bil dovolj natančen.

V petnajsti minuti pa sprememba rezultata. Gostitelji so izvedli akcijo po sredini igrišča, Pablo Sarabia je proti kazenskemu prostoru Barcelone poslal globinsko podajo, Sergi Roberto je nerodno posredoval, tako da mu je žoga ušla med nogama, sprejel pa jo je Vitor Vitolo, ki je sam stekel proti golu in zadel za 1:0.

Domače moštvo je po vodstvu močno pritisnilo proti nasprotnikovim vratom, a sta bila Vietto v 33. in Vitolo v 42. minuti nenatančna.

Sevilla je bila v 43. minuti kaznovana za zapravljene priložnosti. Neymar je sprejel žogo na levi strani kazenskega prostora in jo poslal na pot Lionelu Messiju, ta pa je natančno sprožil v levi spodnji kot. Argentinec je s tem dosegel svoj jubilejni 500. gol za Barcelono.

Drugi polčas se je začel s prevlado gostujočih nogometašev. V tretji minuti nadaljevanja je Ivan Rakitić poskusil z močnim strelom, Rico pa je s težavami preprečil vodstvo Kataloncev. Že v 54. minuti je bilo znova nevarno pred njegovimi vrati, ko je Luis Suarez s peto zaposlil Messija, ta je z roba kazenskega prostora meril v desni zgornji kot, a je Rico žogo odbil prek vrat. Lionel Messi je bil nevaren tudi v 59. minuti, ko se je znebil treh domačih igralcev, na koncu pa z desnico sprožil čez gol.

Ofenziva Barcelone se je obrestovala v 61. minuti. Znova je bil v akcijo udeležen Lionel Messi, ki je prodrl po sredini in podal na desno nepokritemu Luisu Suarezu, ta pa je s strelom med nogoma premagal Rica.

V zadnjih dvajsetih minutah sta imeli obe ekipi priložnosti za nov gol. Domači so bili nevarni v 74. minuti, ko je ob njihovem udarcu iz kota v prazno »zaplaval« vratar Marc-Andre Ter Stegen, branilec Steven N'Zonzi pa je z glavo udaril mimo desne vratnice.

Minuto kasneje je zapretila še Barcelona. Messi je z lepo podajo zaposlil Luisa Suareza, njegov strel s sedmih metrov pa je ustavil Rico.

Tekma se je končala z zmago Barcelone z 2:1.