Barcelona po preobratu še upa na naslov

Barcelona je v 35. kolu španskega prvenstva proti Villarrealu izničila dva gola zaostanka in zmagala s 3:2.

28. april 2014 00.53
FBL-ESP-LIGA-VILLARREAL-BARCELONA

Villarreal - Nogometaši Barcelone so v 35. kolu španskega prvenstva po preobratu premagali Villarreal s 3:2 in zadržali zaostanek štirih točk za vodilnim Atleticom. Slovenski reprezentančni branilec Bojan Jokič je za Villarreal igral vso tekmo.

Dvoboj Barcelone in Villarreala se je začel z minuto molka v spomin na nedavno preminulega nekdanjega trenerja Tita Vilanove, nato pa je šlo zares. Prvi gol na tekmi so dosegli domačini v 46. minuti. Jonathan Pereira je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer se je odlično znašel Cani in s strelom ob levi vratnici premagal vratarja Pinta.

Domačini so svoje vodstvo podvojili v 55. minuti, ko je Mario prodrl po desni strani in poslal predložek pred gol Barcelone, tam pa je Manu Trigueros s približno enajstih metrov natančno meril v desni kot katalonskega gola.

Gostje so se znašli v težkem položaju, iz katerega pa so našli pot, predvsem po zaslugi domačinov. Barcelona se je v igro vrnila v 65. minuti, ko je domači nogometaš Gabriel Paulista nespretno odreagiral pri strelu Daniela Alvesa in žogo poslal v lastno mrežo.

Brazilec Alves je bil udeležen tudi v drugi gol, saj je v 78. minuti z desne strani podal pred nasprotnikov gol, kjer je Mateo Musacchio z glavo premagal svojega vratarja Sergia Asenja. Preobrat Barcelone je dokončal Lionel Messi, ki je v 83. minuti zadel po podaji Cesca Fabregasa za končnih 3:2.

Tekmo je zaznamovala tudi rasistična poteza domačih navijačev, ki so Brazilcu Danielu Alvesu na igrišče vrgli banano. Gostujoči nogometaš je ohranil mirno kri, pobral banano in naredil grižljaj, nato pa je izvedel udarec iz kota (v spodnjem videu).

Atletico zadržal prednost štirih točk

Vodilni Atletico je danes zmagal na težkem gostovanju pri Valencii z 1:0, edini gol na tekmi je v 43. minuti dosegel Raul Garcia.

Madridčani imajo po 35. kolih 88 točk, drugouvrščena Barcelona jih ima 84, na tretjem mestu je Real (82), ki je včeraj s pomočjo dveh izjemnih golov Cristiana Ronalda premagal Osasuno s 4:0.