Madridski derbi brez zmagovalca, Villarreal ostal na vrhu

Barcelona je v sedmem kolu državnega prvenstva izgubila v Sevilli z 1:2. Atletico in Real sta se razšla z izidom 1:1.

03. oktober 2015 19.48
FBL-ESP-LIGA-ATLETICO-REALMADRID
M. Ž., Š. Ro., Delo.si

Madrid - Vrhunec sedmega kola španskega nogometnega prvenstva je bil madridski derbi na štadionu Vicente Calderon, kjer je Atletico s slovenskim reprezentantom Janom Oblakom v vratih gostil zvezdnike Reala.

Ti so v 9. minuti že prišli do vodstva z 1:0. Najzaslužnejši za zadetek je bil Danijel Carvajal, ki se je izkazal s sijajno podajo pred gol do Karima Benzemaja. Ta je z glavo neubranljivo poslal žogo mimo Oblaka. Odgovor Atletica je bil hiter. Najprej je tik mimo vratnice streljal Angel Correa, nato pa je Sergio Ramos v obrambi naredil dve veliki napaki in najprej ponudil priložnost Fernandu Torresu, ki pa je v protinapadu zapravil žogo. A nato je steber obrambe Reala še podrl Tiaga v kazenskem prostoru in podaril Atleticu enajstmetrovko. Dobro je sicer streljal Antoine Griezmann, a še bolje je reagiral vratar Keylor Navas in strel ubranil.

V drugem polčasu so več poskušali nogometaši Atletica, tekma pa se je zares razživela šele v zaključku. Izenačenje sta pripravila rezervista. Luciano Dario Vietto, ki je v 58. minuti vstopil v igro namesto Corree, je v 84. minuti zadel po prodoru Jacksona Martineza in poskusu Griezmanna. Domači so nato krenili še po zmago ter nekajkrat nevarno streljali proti Navasu. Še zlasti lepo priložnost je imel že v sodnikovem dodatku Martinez, toda znova se je izkazal vratar Reala in bil eden najbolj zaslužnih za osvojeno točko Reala, ki je tako ostal na drugem mestu na lestvici.

Izključitev Jokića

Potem ko je Villarreal zadnji teden dni preživel na vrhu lestvice, je proti Levanteju presenetljivo končal zmagoviti niz. Pri porazu z 0:1 je imel prste vmes tudi slovenski branilec Bojan Jokić. Tokrat je dobil priložnost v prvi enajsterici, toda že v 36. minuti je po prekršku nad Ivanom Lopezom moral z drugim rumenim kartonom z igrišča. Vseeno so se gostje dobro držali, sedem minut pred koncem pa je Brazilec Deyverson po podaji Nabila El Ghilasa zadel za zmago zadnjeuvrščenega moštva in ga dvignil z dna lestvice. Villarreal je po remiju Reala ostal prvi.

Poraz Barcelone v Sevilli

Nogometaši Barcelone so v sedmem kolu državnega prvenstva tesno izgubili na gostovanju v Sevilli (1:2) in vknjižili drugi poraz v sezoni.

Gledalci v prvem polčasu niso videli golov. Katalonci so sicer pokazali več (razmerje strelov 8:7 v njihovo korist), vendar pa jim je zmanjkalo sreče, saj so trikrat zadeli okvir vrat.

Prvič se je to zgodilo v 23. minuti, ko je Neymar s prostega strela zadel desno vratnico, žoga se je odbila v hrbet vratarju Sergiu Ricu, ponovno zadela vratnico, nato pa se za nameček še odkotalila po golovi črti, a je ni prečkala. Gostje so se golu približali tudi v 38. minuti, ko je Luis Suarez v 38. minuti zadel stičišče vratnice in prečke.

Drugi polčas je bolje začela Sevilla in povedla v 52. minuti. Kevin Gameiro je prodrl po desni strani in podal na oddaljeno vratnico, kjer je žogo v mrežo potisnil Michael Krohn-Dehli.

Le šest minut kasneje je bilo že 2:0. Tokrat je bil strelec Iborra, ki je z glavo izkoristil podajo Krohn-Dehlija in povišal prednost Seville.

Barcelona je v nadaljevanju pritisnila proti vratom Seville, ki pa jih je branil razpoloženi Rico. Ta se je še posebej izkazal v 64. in 65. minuti, ko je dvakrat ustavil Neymarja.

Brazilski napadalec je v 74. minuti le dosegel gol. Domači branilec Benoit Tremoulinas je v svojem kazenskem prostoru igral z roko in glavni sodnik je pokazal na belo točko, s katere je zadel Neymar.

Katalonci so imeli v 79. minuti izjemno priložnost za izenačenje. Luis Suarez je z leve strani podal pred gol, kjer je s šestih metrov poskusil Sandro Ramirez, to pa je storil nespretno in zadel levo vratnico. Sevilla je tako zadržala minimalno prednost in osvojila vse tri točke.