Zmaga Wolfsburga, remija v Berlinu in Augsburgu

Končalo se je 30. kolo bundeslige. Derbija Bavarcem in Borussii, Kamplovi kljub spodrsljaju povečali prednost.
Fotografija: Wolfsburg je odnesel ves plen iz Gelsenkirchna. Desno edini strelec Wout Weghorst. FOTO: AFP

Danes je bil zadnji dan 30. kola nemškega nogometnega prvenstva. Ritem tekem v nogometni ligi je močan, nogometaši nimajo veliko možnosti za pravi oddih.

Danes so bile še tri tekme bundeslige. Prva je pripadla Wolfsburgu, ki je zmagal pri Werderju, ta pa je v vse težjem položaju v boju za obstanek. Naslednjo tekmo sta zaznamovala Union Berlin in Schalke, ki sta se razšla brez zmagovalca, tako kot kasneje tekmeca v Augsburgu, kjer je gostoval Köln.

Zadnje sobotno dejanje Dortmundčanom

Zadnjo sobotno tekmo so igrali v Dortmundu, kjer je gostovala Hertha. Berlinčani že šest kol niso poznali poraza, krepijo se igralsko in finančno, v naslednji sezoni bodo na največjem nemškem štadionu zanesljivo napadli območje lige prvakov. Toda vse to je bilo premalo za kakšno točko na slovitem štadionu Borussie, čeravno je bil ta prazen. Gostje so padli po edinem golu Emreja Čana, tudi sicer je statistika tekme razkrivala premoč Dortmundčanov.

Emre Čan (v sredini) se je takole razveselil edinega gola Borussie v derbiju s Hertho. FOTO: Reuters

Potem ko so vodilni Bavarci – tudi s pomočjo sodnikov – opravili z Borussio Dortmund, so v Leverkusnu preskočili preostalo najvišjo oviro na poti do novega naslova prvaka. Zaostajali so z 0:1, toda z zbrano in učinkovito predstavo so ob golih Kingsleyja Comana, Leona Goretzke in Serga Gnabryja izid že do polčasa zasukali na 3:1, ko pa je pozneje zadel v polno še prvi strelec lige Robert Lewandowski, dvomov o novi zmagi Bayerna ni bilo več. Gostitelji so v izdihljajih tekme zadeli le še za tolažbo in končnih 2:4.

Tako so se nove zmage razveselili Bayernovi aduti Robert Lewandowski, Thomas Müller in Leon Goretzka. FOTO: Reuters

Leipzig v udarni enajsterici s Kevinom Kamplom doma proti zadnjeuvrščenemu Paderbornu ni blestel, ob polčasu je še vodil vodil z goloma češkega reprezentanta Patrika Schicka, nato pa je gostujoče moštvo v zadnji minuti tekme izenačilo in presenetljivo favoritu odščipnilo točko.

Nogometaši Freiburga so v prvi tekmi morda presenetljivo premagali Borussio Mönchengladbach. FOTO: Reuters