Hlače dol, rdeči karton (VIDEO)

Na kvalifikacijski tekmi med BiH in Grčijo si je Edin Džeko prislužil rdeči karton, ker je slekel nasprotnika.

14. november 2016 12.05
Soccer WCup 2018 Greece Bosnia
Š. Ro.
Š. Ro.

Atene - Sodnik Jonas Eriksson je imel na sinočnji kvalifikacijski tekmi za SP 2018 v Atenah med BiH in Grčijo ogromno dela. Ne le da je podelil 11 rumenih kartonov, dvakrat je segel tudi po rdečem, in sicer v prav posebnem incidentu, ki sta ga zakuhala Edin Džeko in Kyriakos Papadopoulos.

Ta je v 80. minuti napadalca Rome grobo podrl na tla, v medsebojnem obračunavanju pa je Džeko nato segel po njegovih hlačnicah in mu jih potegnil navzdol. Pripetljaj sodnika ni prav nič zabaval, še zlasti, ker je ta dodatno razvnel igralce, ki so si skakali v lase na igrišču. Džeku, ki se je ob tem poškodoval in krvavel iz ušesa, je za potezo pokazal drugi rumeni karton, tudi Papadopoulos je moral zaradi namernega prekrška predčasno pod prho.

Tekma se je razpletla dramatično, Grčija je namreč v zadnjem trenutku ulovila točko z golom za izenačenje na 1:1, potem ko si je v prvem polčasu zabila avtogol.