Brez usmiljenja do Ronalda (VIDEO)

Realov nogometni superzvezdnik bo moral zaradi rdečega kartona in neprimernega vedenja do sodnika počivati pet tekem.

14. avgust 2017 16.34
SOCCER-SPAIN-FCB-REA/SUPERCUP

Madrid - Sinočnji prvi letošnji »el clasico«, španski superpokalni dvoboj med Realom Madridom in Barcelono, se je resda razpletel po željah »galaktikov«, ki so zmagali s 3:1, ne pa tudi njihovega prvega zvezdnika Cristiana Ronalda. Portugalec je namreč v igro vskočil v 58. minuti kot zamenjava za Karima Benzemaja, v 80. je zadel za vodstvo z 2:1 in si med proslavljanjem slekel majico, zaradi česar je porumenel prvič, le dve minuti pozneje pa zaradi teatralnega padca v kazenskem prostoru še drugič, zato je moral predčasno pod prho. Pri odhodu z igrišča je jezno odrinil delilca pravice.

Disciplinski sodnik ni imel nikakršnega usmiljenja do njegovega neprimernega vedenja, saj ga je kaznoval s prepovedjo igranja v petih dvobojih - na enem zaradi kartonov, na štirih pa zaradi neprimernega obnašanja do sodnika Ricarda de Burgosa Bengoetxee. Pravila v Španiji predvidevajo za tovrstne izgrede sankcije od štirih do dvanajstih tekem prepovedi, običajna kazen je prisilni počitek v štirih obračunih. Ronaldo bo tako moral izpustiti povratni superpokalni dvoboj in štiri ligaške tekme.