Chelsea po pričakovanjih v finalu klubskega SP

Drugi polfinalni obračun klubskega SP v Jokohami se je končal z zmago Chelseaja nad Monterrreyem (3:1).

13. december 2012 14.30
Japan Soccer Club World Cup
Š. Ro., Delo.si
Jokohama - Evropski nogometni prvaki, nogometaši londonskega Chelseaja, so se v finalu svetovnega klubskega prvenstva pridružili brazilskemu Corinthiansu. V polfinalu so v Jokohami s 3:1 (1:0) premagali prvaka Severne Amerike, mehiški Monterrey.

Chelsea, ki premierno sodeluje na tem tekmovanju, je do zmage prišel prepričljivo. Evropski prvaki so povedli v 17. minuti z golom Juana Mate, že v prvi minuti drugega polčasa je vodstvo povišal Fernando Torres, le dve minuti pozneje pa je avtogol za 3:0 dosegel Darvin Chavez in tako že razblinil upe mehiškega moštva.

Častni gol za Monterrey, ki je želeli postati prvi finalist ameriške nogometne zveze (CONCACAF), je v sodnikovem podaljšku dosegel Aldo De Nigris.

V nedeljskem finalu se bo Chelsea pomeril z zmagovalci pokala Libertadores Corinthiasom.