Derbi »ranjenih« pripadel Chelseaju, West Ham slavil na Etihadu

Nogometaši Chelseaja so v londonskem derbiju z 2:0 ugnali Arsenal, Manchester City je doživel prvi poraz sezone.

19. september 2015 10.24
19. september 2015 15.40
SOCCER-ENGLAND-CHE-ARS/
G. L., M. Ž., Delo.si

London - Aktualni angleški prvaki, nogometaši Chelseaja, so po katastrofalnem začetku sezone v 6. kolu ugnali Arsenal z 2:0 in s tem vnesli nekaj prepotrebnega miru v slačilnico Joseja Mourinha. Vse slabše pa je ozračje na drugem, severnem delu Londona, kjer domuje Arsenal.

Arsene Wenger je po bolečem porazu med tednom v Zagrebu (1:2) danes nujno potreboval kakšno točko, a je bil s svojim Arsenalom na zahodu Londona daleč od nje. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem pravih priložnosti za zadetek ni bilo, je v 53. minuti drugega asistenco Cesca Fabregasa realiziral francoski branilec Kurt Zouma. V sodnikovem podaljšku je končnih 2:0 postavil Eden Hazard.

Ključni dogodek na tekmi se je zgodil že pred zmagovitim golom modrih, ko sta se v zaključku prvega dela dolgo petelinila Arsenalov branilec Gabriel Paulista in Chelseajev napadalec Diego Costa (na spodnji sliki). Krajšo je potegnil prvi, pa čeprav je vse skupaj začel nogometaš Chelseaja, ki se je drugega Arsenalovega vezista Laurenta Koscielnyja najprej z rokama lotil ob dvoboju za žogo, nakar ga je podrl še na tla. Paulista se je vmešal in moral zaradi rdečega kartona predčasno pod prho. Costa jo je odnesel zgolj z rumeno kaznijo.

Ko je moral zaradi drugega rumenega kartona v 79. minuti tekme z igrišča še Santi Cazorla, je bilo upov bledega Arsenala dokončno konec. Topničarji so trem zmagam in remiju tako dodali še drugi poraz v letošnji sezoni, medtem ko je Chelsea ob treh porazih in remiju dosegel drugo zmago, prvo na domačem Stamford Bridgeu.

West Ham slavil na Etihadu

Vodilni Manchester City je pred domačimi gledalci izgubil proti West Hamu (1:2) in s tem doživel prvi prvenstveni poraz.

West Ham je prvi gol dosegel v šesti minuti, ko je Victor Moses z razdalje udaril v spodnji desni kot in premagal Joeja Harta.

Sinjemodri so se v 31. minuti znašli v še večjih težavah. Njihovi nasprotniki so imeli na voljo udarec iz kota, po katerem je Winston Reid sprejel žogo na levi vratnici in jo poslal k oddaljeni vratnici, tam pa se je dobro znašel Diafra Sakho in podvojil vodstvo gostov.

Manchester City je izid znižal še pred koncem polčasa. V drugi minuti sodniškega podaljška je bil strelec Kevin De Bruyne, ki je z 18 metrov sprožil v spodnji levi kot in dosegel prvi gol za sinjemodre.

Drugi polčas je bil v znamenju domačega moštva, ki je pritisnilo proti vratom West Hama, ki pa je ustavil vse njegove nalete in slavil veliko zmago, s katero je napredoval na drugo mesto.

Liverpool dva meseca brez kapetana

Pri Liverpoolu bodo naslednja dva meseca igrali brez svojega kapetana Jordana Hendersona, ki si je na treningu zlomil kost v desnem stopalu. Angleški reprezentant se je tako že drugič poškodoval v tej sezoni, potem ko je zadnji prvenstveni tekmi izpustil zaradi poškodbe levega stopala.