Derby d'Italia brez golov in zmagovalca

Obračun Interja in Juventusa se je v Milanu končal z najbolj nepriljubljenim izidom, pri čemer je imel prste vmes tudi Handanović.

19. oktober 2015 00.38
SOCCER-ITALY/
G. L., Delo.si

Milano - Nedeljski večer je bil v Italiji rezerviran za veliki derbi med milanskim Interjem in torinskim Juventusom, znan tudi kot Derby d'Italia, ki se je na San Siru končal z rezultatom 0:0. Že popoldne sta se v Neaplju udarila domači Napoli in vodilna Fiorentina, ki je vročekrvnim južnjakom morala priznati premoč z 1:2.

Na obeh tekmah sta precej vidni vlogi odigrala slovenska nogometaša. Današnji dan bo v lepšem spominu ostal Interjevemu Samirju Handanoviću, ki je proti italijanskim prvakom zbral šest obramb in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Josip Iličić je s klopi Fiorentine v igro vstopil v drugem polčasu in najprej sijajno podal za zadetek hrvaškemu napadalcu Nikoli Kaliniću (v 73. minuti), le dve minuti kasneje pa je bil eden glavnih krivcev za zmagoviti zadetek Gonzala Higuaina. Slovenski reprezentant je na sredini igrišča izgubil žogo, ta je prišla do Driesa Mertensa, ki je poiskal osamljenega Argentinca, slednji pa je zabil za pomembno zmago Neapeljčanov. Njihov prvi zadetek je v 46. minuti zabil Lorenzo Insigne.

Varovanci Maurizia Sarrija so s 15 točkami na četrtem mestu serie a, tik za Interjem, ki ima po današnjem remiju z Juventusom dve točki več. V vodstvu kljub porazu ostaja Fiorentina z 18 točkami, medtem ko ima Juventus na skromnem štirinajstem mestu zgolj 9 točk.