Dinamo v obračunu prvakov napolnil mrežo Mure

Zagrebški Dinamo je v Murski Soboti visoko premagal slovenskega državnega prvaka (4:0).
Fotografija: Trener Mure Ante Šimundža je tokrat pospremil poraz svojih varovancev. FOTO: Leon Vidic/Delo

Sredi prvega polčasa  je za vodstvo zagrebškega kluba, ki bo tudi letos igral kvalifikacije za ligo prvakov, zadel Mario Ćuže, na 2:0 pa je tik pred polčasom povišal nekoč veliki up Juventusa Sandro Kulenović, ki je minulo sezono preživel kot posojen nogometaš pri Rijeki.

Za visok poraz Mure je v 82. in 87. minuti poskrbel šele 18-letni vezist Martin Baturina, ki je murašem pred začetkom kvalifikacijskih bojev, prvič v zgodovini kluba se bodo črno-beli potegovali za preboj v elitno evropsko tekmovanje, poslal še pravočasno opozorilo.

​Tekmo je v postavi Dinama začel slovenski reprezentant Petar Stojanović, Mura je tekmo odprla z naslednjo enajsterico: Obradović, T. Cipot, Erniša, Gorenc, Horvat, Lovrić, Mandić, Maroša, Šturm, Maruško, Bobičanec.