Dva gola Roberta Korena za zmago 6:0 nad Fulhamom

V 19. kolu angleškega nogometnega prvenstva je Hull City z Robertom Korenom prišel do zgodovinske zmage.

28. december 2013 21.23
FBL-ENG-PR-HULL-FULHAM
Š. Ro., Delo.si

London - Nekdanji slovenski nogometni reprezentant Robert Koren je blestel na tekmi 19. kola angleškega prvenstva proti Fulhamu. Hull City je zmagal s kar 6:0 in s tem ne le končal slab niz rezultatov ter pet tekem brez poraza, temveč tudi dosegel svojo najvišjo zmago v premier ligi doslej.

Prav vse gole je Koreno moštvo doseglo v drugem polčasu, čeprav je tudi v prvem prikazalo boljšo igro. A vratarja Davida Stockdala, ki je zamenjal poškodovanega Maartena Stekelenburga, niso uspeli premagati.

Strelske vaje Hulla je v 49. minuti začel Egipčan Ahmed El Mohamady, deset minut pozneje se je med strelce prvič vpisal Koren. Za 2:0 je 33-letni slovenski vezist zadel po podaji Yannicka Sagboja. V 62. minuti je bil uspešen George Boyd, Tom Huddlestone je na 4:0 povišal v 67., Matt Fryatt je dodal še gol v 74. minuti.

Slovenski nogometaš je nato zabil še zadnji žebelj v krsto Fulhama in v 84. minuti izkoristil napako Stockdala. Za Korena sta to prva gola v tej sezoni.