Enosmerni promet na otoškem derbiju

Angleški nogometaši so na Wembleyju upravičili vlogo favorita v otoškem derbiju in s 3:0 odpravili Škotsko.

12. november 2016 01.06
Miha Hočevar
Angleški nogometaši so na Wembleyju upravičili vlogo favorita v otoškem derbiju. Izbrana vrsta vršilca dolžnosti selektorja Garetha Southgata je s 3:0 odpravila Škote. Angleži so bili precej bolj razpoloženi kot mesec dni prej v Stožicah, kjer so si s Slovenijo razdelili točki (0:0). Kapetan Wayne Rooney in soigralci so prvič strli strnjeno škotsko obrambo v 24. minuti, ko je zadel Daniel Sturridge. Gostje so si sicer priigrali nekaj priložnosti za izenačenje, a precej bolj učinkoviti so bili gostitelji, za katere sta za visoko zmago in utrditev na prvem mestu v skupini F zadela še Adam Lallana v 51. in Gary Cahill v 61. minuti.

Še bolj strelsko razpoloženi pa so bili sinoči v Trnavi Slovaki, ki so dodobra napolnili mrežo Litve – Adam Nemec (12), Juraj Kucka (15), Martin Škrtel (36) in Marek Hamšik (86) so bili strelci za zmago s 4:0. Slovake je oktobrski poraz v Stožicah očitno predramil in bodo v boju za Rusijo 2018 še kako nevarni, saj so nanizali dve visoki zmagi. Pred Litovci, ki so doživeli šele prvi poraz v teh kvalifikacijah, so s 3:0 odpravili tudi Škote.