Evropska liga: nov velik spodrsljaj Uniteda, zadela Berić in Iličić

Na tekmi 4. kola evropske lige je Samir Handanović z Interjem izgubil proti Southamptonu, potem ko je ubranil 11-metrovko.

03. november 2016 21.51
SOCCER-EUROPA-GAB-SET/
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Navijači Manchester Uniteda obupujejo, rdeči vragi so doživeli nov boleč poraz. Na tekmi 4. kola evropske lige jih je z 2:1 premagal Fenerbahče in še poglobil krizo moštva Joseja Mourinha. Portugalski trener je tokrat poskusil z novo strategijo in v konico napada poslal kapetana Wayna Rooneyja, medtem ko je Zlatan Ibrahimović začel na klopi, a že sredi prvega polčasa zamenjal neučinkovitega Paula Pogbaja.

A tudi izkušena aduta nista mogla priboriti zmage, pravzaprav sta si bila bolj v napoto, četudi je Rooney z golom v 89. minuti še vdahnil nekaj upanja gostom. A Turki so zadržali vodstvo, ki so si ga priborili že v drugi minuti in tako hitro utišali slovitega tekmeca. Mousa Sow je zabil spektakularen gol s škarjicami ter popolnoma ohromil vratarja Davida de Geo. V prvem polčasu si je United priigral le eno resnejšo priložnost za izenačenje, zapravil jo je Rooney.

V drugem polčasu je Fenerbahče mrežo zatresel še drugič, v 59. minuti je tudi Jeremain Lens dosegel izjemno lep gol, zavito žogo je poslal mimo živega zidu in De Gea je klonil še drugič. Zadnji Mourinhov adut je bil Henrik Mhitarjan, a tudi on ni uspel pripraviti preobrata, nasprotno, Fenerbahče je imel v 79. minuti lepo priložnost še povišati prednost. Deset minut pozneje je častni gol vendarle dosegel tudi Rooney in s projektilom z razdaljem spomnil na svoje zlate čase, a kaj ko le gol priključka ni bil dovolj.

»Nasprotnik si je zaslužil zmago. Ne gre le za kakovost, temveč je treba pokazati tudi vnemo, predanost, treba je igrati na limitu ind ati vse od sebe. Da ekipa že po dveh minutah prejme gol je zame znak, da to moštvo ni pripravljeno, ni osredotočeno. In za to smo si krivi sami,« je po tekmi dejal Mourinho in izpostavil pomanjkanje motiva pri svojih igralcih. United ima tako po štirih tekmah samo šest točk, v skupini A je na tretjem mestu, za Feyenoordom in Fenerbahčejem.

Berić zadel za zmago

Med slovenskimi legionarji na evropskih zelenicah je v skupini C navdušil Robert Berić. Na gostovanju pri Qabali je za St. Etienne zadel zmagoviti gol za 2:1. Francoski prvoligaš sicer na gostovanju v Azerbajdžanu ni prevladoval, domači so imeli več priložnosti in tudi boljšo posest žoge, v 39. minuti pa jih je v vodstvo popeljal Ruslan Gurbanov. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je uspel izenačiti Oussama Tannane, Berić pa s eje izkazal kmalu po začetku drugega dela, v 53. minuti je po podaji Henrija Saiveta dosegel svoji peti gol v tej sezoni in s strelsko formo zagotovo razveselil tudi slovenskega selektorja Srečka Katanca.

Do prepričljive zmage je prišla tudi Fiorentina, v dresu katere je znova blestel Josip Iličić. Za zmago s 3:0 nad Slovanom je »Jojo« natančno izvdel 11-metrovko po pol ure igre, v 42. minuti pa še podal za zadetek Nikole Kalinića. Slovenski reprezentant je igral do 69. minute, kmalu za tem je končni izid postavil Sebastian Cristoforo.

Ostali Slovenci so bili manj uspešni. Samir Handanović je z Interjem gostoval pri Southamptonu in izgubil z 1:2. V prvem polčasu je »črno-modrim« odlično kazalo. Vodili so z 1:0, po golu Maura Icardija v 33. minuti, za nameček pa je Handanović tik pred koncem polčasa še ubranil 11-metrovko. Toda angleško moštvo je v drugem polčasu prišlo do izenačenja, v 64. minuti je zadel Virgil van Dijk, pet minut pozneje pa je z avtogolom končni izid postavil Yuto Nagatomo.

Brez razloga za zadovoljstvo je bil tudi branilec Nejc Skubic, ki je s Konyasporom gostoval pri Bragi in izgubil z 1:3. V 54. minuti je slovenski reprezentant dobil drugi rumeni karton in moral z igrišča.

S točko je večer končal Džengis Čavušević v napadu Züricha, ki se je proti Steaui iz Bukarešte razšel brez golov.

EVROPSKA LIGA, 4. KOLO

- skupina A:

Fenerbahce Istanbul - Manchester United 2:1 (1:0)

Zorja Lugansk - Feyenoord Rotterdam 1:1 (1:1)

Astana - Olympiakos Pirej 1:1 (1:1)

Apoel Nikozija - Young Boys Bern 1:0 (0:0)

- skupina E:

Astra Giurgiu - Viktoria Plzen 1:1 (1:1)

- skupina G:

Panathinaikos Atene - Standard Liege 0:3 (0:0)

Braga - Konyaspor 3:1 (2:1)
(Nejc Skubic je v 54. minuti dobil drugi rumeni karton za Konyaspor)

Fiorentina - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
(Josip Iličić je igral do 69. minute in zadel z 11 m in podal pri drugem zadetku za Fiorentino)