Italijani v Splitu podaljšali niz nepremaganosti v evropskih kvalifikacijah (VIDEO)

Hrvaška nogometna reprezentanca v 6. kolu kvalifikacij za EP 2016 v Splitu igrala neodločeno z Italijo (1:1).

12. junij 2015 20.12
12. junij 2015 20.45
FBL-EURO-2016-CRO-ITA

Split - Hrvaška nogometna reprezentanca je v šestem kolu kvalifikaci za nastop na evropskem prvenstvu 2016 v Splitu igrala neodločeno z Italijo (1:1).

Hrvaška tokrat ni mogla računati na pomoč svojih navijačev, saj jo je Evropska nogometna zveza zaradi rasističnih izpadov njenih navijačev kaznovala z igranjem pred praznimi tribunami.

Reprezentanci sta oba gola dosegli v prvem polčasu. Hrvate je v vodstvu popeljal Mario Mandžukić v 11. minuti, za Italijo pa je v 36. minuti z bele točke izenačil Antonio Candreva.

Italijani so s točko podaljšali niz neporaženosti na kvalifikacijskih tekmah za evropska prvenstva, ki zdaj šteje 26 tekem.

Hrvaška je s 14 točkami na vrhu skupine H, Italija je druga (12), tretja pa Norveška (10).

Mandžukić se je oddolžil za zapravljeno enajstmetrovko

Domača reprezentanca si je že v sedmi minuti priborila veliko priložnost za vodstvo. Kapetan Darijo Srna je v nasprotnikovem kazenskem prostoru izsilil prekršek Davideja Astorija in glavni sodnik Atkinson je pokazal na belo točko. Pri Hrvaški je odgovornost prevzel Mario Mandžukić, ob njegovem strelu pa se je izkazal vratar Gianluigi Buffon in ostalo je pri začetnih 0:0.

Hrvaški reprezentanci se je to skoraj maščevalo v enajsti minuti, ko je za Italijo zadel Stephan El Shaarawy, vendar so sodniki razveljavili gol zaradi prepovedanega položaja. Italijani so protestirali pri stranskem sodniku, Hrvati pa hitro krenili v protinapad, v katerem je Ivan Rakitić z desne podal v kazenski prostor, njegovo podajo pa je v gol spremenil Mandžukić. Ta je ob golu trčil v vratarja Buffona, ki je imel v nadaljevanju polčasa vidne težave s kolenom.

Za Italijo so se stvari poslabšale v 27. minuti, ko je Lorenzo De Silvestri blokiral strel Mateu Kovačiću, ob posredovanju pa se je tako poškodoval, da ni mogel nadaljevati. Namesto njega je priložnost dobil Mattia De Sciglio.

A Italijanov to ni ustavilo in so le devet minut kasneje poravnali izid. Andrea Pirlo je izvedel prosti strel z desne strani in podal v kazenski prostor, kjer je z roko igral Mandžukić. Strelec je bil Antonio Candreva, ki je s »panenko« premagal Danijela Subašića.

Italijanski nogometaši so imeli ob koncu prvega polčasa priložnost za vodstvo. Po desni strani je prodrl Graziano Pelle in meril v bližnji kot, a se je izkazal Subašić. Izid prvega polčasa je bil 1:1.

Buffon ob polčasu ostal v slačilnici

V italijanski reprezentanci so bili ob polčasu prisiljeni opraviti drugo menjavo. Izkušeni vratar Buffon je zaradi poškodbe kolena moral svoje mesto prepustiti Salvatoreju Siriguju.

Drugi polčas ni bil tako atraktiven kot prvi. Ekipi sta si pripravili nekaj polpriložnosti, vendar se rezultat ni spremenil. Domačini so tekmo zaključili z deseterico, potem ko si je Darijo Srna v 90. minuti prislužil drugi rumeni karton.

Na vidiku nova kazen?

Hrvaški reprezentanci, ki je na tekmi z Italijo prestajala kazen Evropske nogometne zveze, se obeta nova kazen. Italijani so se namreč pritožili, ker je bila na zelenici vidna svastika. Organizatorji so hitro opazili težavo in med polčasom na igrišče poslali delavce, da bi le-to odpravili, vendar pa je bila škoda storjena.