Evropske zelenice: Inter z obrambami Handanovića do zmage v milanskem derbiju

V 3. kolu italijanskega prvenstva derbi »della madonnina«, Samir Handanović v vratih Interja do zmage z 1:0.

13. september 2015 23.38
FBL-ITA-SERIEA--INTER-MILAN
Š. Ro., Delo.si

Torino - Vrhunec 3. kola italijanskega nogometnega prvenstva je bil derbi v Milanu, med mestnima tekmecema Interjem in Milanom. Eno ključnih vlog je odigral tudi slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović.

Že v 3. minuti srečanja je bil »Sarma« na preizkušnji in ubranil strel Luiza Adriana, v drugem polčasu pa je v 80. minuti pa zlasti sijajno ubranil poskus Maria Balotellija, ki je v drugem polčasu vstopil s klopi. Gol za zmago je v 58. minuti dosegel Fredy Guarin, ki je v protinapadu streljal z roba kazenskega prostora in presenetil vratarja Diega Lopeza.

Milan je ob koncu tekme močno pritiskal, a Inter je tudi po zaslugi Handanovića zdržal vse napade in prišel do velike zmage, že tretje v tej sezoni, s popolnim izkupičkom pa tako zasedajo vrh lestvice.

Ob Handanoviću je bil med slovenskimi legionarji na igrišču tudi Jasmin Kurtić. Ob remiju Atalante pri Sassuolu z 2:2 je igral do 56. minute.

Aktualni italijanski nogometni prvak Juventus, ki je včeraj komaj iztržil točko proti Chievu, pa je sporočil slabo novico, da se bo moral en mesec znajti brez vezista Claudia Marchisia, ki si je poškodoval zadnjo stegensko mišico. Italijan se je po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vrnil pravo na včerajšnji tekmi, ob polčasu pa že moral zapustiti igrišče.

Prva zmaga Tottenhama

Na angleških zelenicah je do prve zmage v tej sezoni prišel Tottenham, z 1:0 je v gosteh premagal Sunderland. Zmagoviti gol je v 82. minuti zabil Ryan Mason. Spursi imajo v tej sezoni za seboj poraz in tri neodločene izide, zato si je trener Mauricio Pochettino že oddahnil.

Veliko zmago je vknjižil tudi Leicester City, ki se je po zaostanku z 0:2 proti Aston Villi vrnil in zmagal s 3:2. V prvem delu tekme je Villa nazdorovala potek tekme, zadela sta Jack Grealish in Carles Gil. A je nato v 72. minuti zaostanek zmanjšal Ritchie De Laet, zahvaljujoč tehnologiji na golovi črti, so sodniki zadetek priznali. Deset minut pozneje je Jamie Vardy izenačil, v 89. minuti pa je nato končni izid postavil Nathan Dyer in ohranil rekordni niz Leicestera, ki v tej sezoni še ni doživel poraza.

Sevilla ostala brez prvega vratarja

Španski nogometni prvoligaš Sevilla je za štiri do šest tednov ostal brez prvega vratarja Beta. Portugalec si je poškodoval kolenske vezi. To je nov udarec za Andaluzijce, pred Betom so se na seznamu poškodovanih znašli Adil Rami, Nico Pareja in Daniel Carrico. Vsi trije bodo manjkali dlje časa.

Sevilla sezone ni začela najbolje. V španskem prvenstvu še ni okusila slasti zmage, ima dva remija in poraz, izgubila je tudi obračun za evropski superpokal proti Barceloni, v torek pa začenja boje v ligi prvakov, prvi tekmec bo Borussia iz Mönchengladbacha.

West Ham - Newcastle (ponedeljek, 21);

vrstni red: Manchester C. 15, Leicester 11, Manchester U. in Arsenal po 10, Crystal Palace 9, Everton in Swansea po 8.

Nantes : Rennes 0:2 (Ntep, Sio),

Marseille : Bastia 4:1 (Mendy, Alessandrini 2, Batshuayi; Brandao)

vrstni red: PSG 13, Rennes 12, Reims in St. Etienne po 10, Caen 9, Lyon, Angers in Monaco po 8.

Sampdoria - Bologna (ponedeljek, 20.45);

vrstni red: Inter 9, Chievo, Torino, Roma, Sassuolo in Palermo po 7, Fiorentina in Lazio po 6.

Schalke : Mainz 2:1 (Matip, Huntelaar; Malli);

vrstni red: Borussia D. in Bayern po 12, Wolfsburg 8, Eintracht, Schalke, Werder, Hertha, Köln in Ingolstadt po 7.

Athletic B. : Getafe 3:1 (Aduriz 2, Garcia; Velazquez),

Celta Vigo : Las Palmas 3:3 (Orellana, Wass, Nolito; Araujo, Hernandez avt., Simon),

Malaga : Eibar 0:0,

Rayo Vallecano - Deportivo (ponedeljek, 20.30);

vrstni red: Barcelona 9, Real M., Celta Vigo, Villarreal inEibar po 7, Atletico M. 6, Valencia 5.