Evropske zelenice: Juventus začel s porazom, Real Madrid brez nabojev

Po porazu v španskem superpokalu so se nogometaši Barcelone Athleticu oddolžili na prvenstveni tekmi in zmagali z 1:0.

24. avgust 2015 00.29
SOC/
Š. Ro., Delo.si

Madrid - Uvodna tekma nove sezone španskega prvenstva je branilcem naslov oz Barcelone prinesla zadoščenje po izgubljenem španskem superpokalu. Athletic Bilbao je zmagal po zaslugi odlične prve tekme in zmage s 4:0, toda Katalonci so izkoristili že prvo priložnost za maščevanje. Na gostovanju pri Baskih so zmagali z 1:0, edini gol pa je v drugem polčasu dosegel urugvajski zvezdnik Luis Suarez, ki mu je lepo podal Jordi Alba.

Zmaga bi lahko bila višja, če ne bi Lionel Messi zapravil najstrožje kazni, ubranil mu jo je Gorka Iraizoz. To je bila za Messija peta zgrešena kazen v zadnjem letu, v času igranja za Barcelono je zgrešil 14 od 63 enajstmetrovk.

Barcelona je sicer igrala brez kaznovanega Gerarda Piqueja, po bolezni se še ni vrnil Neymar, so pa Katalonci za mesec dni ostali tudi brez Danija Alvesa, ki si je poškodoval stegensko mišico.

Presenetljivo - brez golov je začel Real Madrid, ki ga je ustavil Sporting Gijon (0:0). Ob glasni spodbudi navijačev so bili ob nepriznanem golu Antonia Sanabrie (žoga je bila čez črto) celo blizu zmage. Varovanci Rafe Beniteza so imeli sicer ogromno priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

Juventus klonil proti Udineseju

Slabo je novo sezono serie A začel branilec naslova Juventus. Na uvodni tekmi ga je z 1:0 premagal Udinese. »Staro damo« je v 78. minuti pokopal novinec Cyril Thereau in ji prizadejal sploh prvi poraz v uvodnem kolu v Torinu. Tudi sicer je v zadnjih 40 letih Juve prvo tekmo izgubil le enkrat leta 2010 proti Bariju.

Trener Massimiliano Allegrije priznal, da so dobii dobro lekcijo zaradi vseh neizkoriščenih priložnmosti. »Kazali smo željo po zmagi do 70. minute, nato je popustila zbranost. Ni bila lahka tekma, a imeli smo veliko od igre. A morali bi se tudi bolje braniti,« je dejal.

Odlično je začela Fiorentina, za katero igra tudi Josip Iličić. Z 2:0 je premagala Milan, enega od zadetkov pa je z 11 metrov zabil tudi slovenski reprezentant.

Pedro poskrbel za zmago Chelseaja

Na angleških zelenicah je navdušil Pedro Rodriguez, ki je minuli teden polnil naslovnice s presenetljivim prestopom k Chelseaju. Za Londončane je Španec že zaigral in bil tudi ključni mož ob zmagi s 3:2 nad moštvom West Bromwich Albion.

Pedro, ki ga je Chelsea pred nosom izmaknil Unitedu, je poskrbel za prvi gol za moštvo Joseja Mourinha, pripravil pa še zadetek Diega Coste in vodstvo z 2:0. V odgovor je nato dvakrat zadel James Morrison in izenačil, nato pa je z rdečim kartonom moral v slačilnico John Terry. Svoj prvi zadetek v premier ligi je v idealnem trenutku zabil Cesar Azpilicueta.