Handanović spet svetla izjema

Serie A: visok poraz Lazia prti Napoliju, ki se je s »hat-trickom« Edisona Cavanija povzpel na vrh lestvice.

27. september 2012 10.25
Slovenija, Kidricevo, 21.3.2011 - CESAR Bostjan foto:Tadej Regent/Delo
G. N., šport

Ljubljana – Samir Handanović je ohranil vlogo slovenskega zastavonoše na italijanski klubski sceni, na kateri so sinoči igrali tekme 5. kola. Inter je s kapetanom slovenske nogometne reprezentance v vratih še tretjič zmagal v gosteh, v Veroni je bilo 2:0. V slovenskem dvoboju je bil Handanović uspešnejši od Boštjana Cesarja. Bojana Jokića ni bilo v postavi domačih.

Še naprej se slabo piše Palermu in Josipu Iličiću ter Jasminu Kurtiću. Siciljanci so z 0:1 izgubili pri novincu Pescari, Iličić je igral do 81. minute, Kurtić je bil le rezervist.

Mariborski tabor in njegovi navijači so pozorno spremljali derbi na štadionu Svetega Pavla v Neaplju. Lazio, s katerim se bo Maribor naslednji teden – v četrtek, 4. oktobra – pomeril v 2. kolu evropske lige, je do tal potolkel Urugvajec Edison Cavani. Zabil je vse tri gole za prepričljivo zmago Napolija s 3:0.

V nemški 2. ligi sta Mišo Brečko in Dominic Maroh igrala vso tekmo pri zmagi Kölna nad Frankfurtom z 2:1.

Drugi slovenski nastopi v Italiji: Boštjan Cesar (Chievo) – igral vso tekmo; 2. liga: Armin Bačinović (Verona) – na klopi, Dejan Lazarević (Mantova) – igral od 55. minute, Enej Jelenič (Padova) – igral do 55. minute, Siniša Anđelković (Modena) – igral vso tekmo.