Iličićeva Fiorentina v zadnjih izdihljajih izvlekla remi

V prvih četrtfinalnih tekmah evropske lige si je najboljše izhodišče zagotovil Napoli po zmagi nad Wolfsburgom (4:1).

17. april 2015 01.38
Ukraine Soccer Europa League
J. P., Delo.si

Ljubljana - Edini slovenski »preživeli« predstavnik v nogometni evropski ligi, Josip Iličić, v današnjem prvem četrtfinalnem dvoboju na gostovanju pri kijevskem Dinamu ni stopil na igrišče, njegovi soigralci pa so v zadnjih izdihljajih obračuna izvlekli neodločen izid (1:1). Dišalo je že po tem, da bodo gostitelji v povratnem dvoboju štartali z golom zaloge, v 36. minuti je namreč zadel Nizozemec Jeremain Lens, italijanskemu predstavniku pa sta se vztrajnost in tudi rahla terenska pobuda obrestovali, v drugi minuti sodnikovega dodatka je namreč izenačil Khouma Babacar.

Najlepšo popotnico pred povratno tekmo pa si je zagotovil drugi italijanski prvoligaš Napoli, ki je že na gostovanju do vrha napolnil mrežo Wolfsburga in zmagal z zelo udobnih 4:1, pri čemer se je najbolj izkazal Marek Hamšik z dvema goloma. Gostiteljem se je posrečilo hud poraz omiliti v 80. minuti, ko je častni gol pred 25.112 privrženci na Volkswagen Areni prispeval Nicklas Bendtner. Domači so bili resda več pri žogi (57 %), a je bila njihova premoč jalova, saj so le redko prišli do priložnosti, Napoli pa je od sedmih poskusov v okvir tekmečevih vrat izkoristil kar štiri.

IZIDI PRVIH ČETRTFINALNIH TEKEM EVROPSKE LIGE

Dinamo Kijev : Fiorentina 1:1 (1:0; Lens 36.; Babacar 90+2., Iličić ni igral)

Brugge : Dnipro 0:0

Sevilla : Zenit 2:1 (0:1; Bacca 73., Suarez 88.; Rjazancev 29.)

Wolfsburg : Napoli 1:4 (0:2; Bendtner 80.; Higuain 15., Hamšik 23., 64., Gabbiadini 77.)