Juventusu 28. naslov italijanskega prvaka

Nogometaši Juventusa so kolo pred koncem italijanskega prvenstva osvojili naslov državnega prvaka.

07. maj 2012 01.27

Torino - Nogometna prvenstva širom Evrope se počasi zaključujejo, v mnogih državah so že znani državni prvaki. Mednje sodi tudi torinski Juventus, ki si je kolo pred koncem, tudi po zaslugi Interja, priigral neulovljivo prednost.

Varovanci Antonia Conteja so svojo današnjo nalogo opravili z odliko, saj so na gostovanju pri Cagliarju zmagali z 2:0. Mrežo domačih je že v šesti minuti prvič zatresel Mirko Vučinić, zmagovalec pa je bil odločen v 74. minuti, ko je žogo v lastno mrežo poslal Michele Canini. To je pomenilo, da bi imel Juventus v primeru zmage Milana na vrhu lestvice točko prednosti, vendar pa so bili nogometaši »stare dame« deležni posebnega darila.

Za tega je poskrbel Inter, ki je v izjemnem mestnem derbiju ugnal aktualnega prvaka, moštvo Milana. Gledalci na štadionu Giuseppe Meazza so videli kar šest golov, prvega v 14. minuti, ko je domače v vodstvo popeljal Diego Milito. Sledil je odločen odgovor gostov, za katere je med 44. in 46. minuto dvakrat zabil Zlatan Ibrahimović. Na srečo Interja pa je bil zelo razpoložen tudi Diego Milito, ki je odgovoril z dvema goloma in v 79. minuti in poskrbel za nov val navdušenja domačih navijačev. Igralci Andree Stramaccionija so najboljše prihranili za konec, ko je s približno 25 metrov zadel branilec Douglas Maicon (v videu, 53. sekunda) in Juventusu pred zadnjim kolom zagotovil 4 točke prednosti pred Milanom.

Italijansko prvenstvo so od sezone 2005/06 osvojila le tri moštva (Inter, Milan in Juventus), pri čemer velja omeniti, da so Juventusu naslova iz let 2005 in 2006 odzveli zaradi podkupovalne afere.