København brez Verbiča izločil Crusaders

København je na drugi tekmi 2. kola kvalifikacij lige prvakov premagal Crusaders s 6:0 in napredoval. Verbiča ni bilo v kadru.

19. julij 2016 15.41
19. julij 2016 21.06
M. Ž.
M. Ž.

København - Danski prvak København je na povratni tekmi drugega kola kvalifikacij lige prvakov visoko premagal severnoirsko ekipo Crusaders s 6:0 in si priboril tekmi tretjega kola z romunsko Astro Giurgiu.

Danska ekipa si je mesto v tretjem kolu priigrala brez slovenskega reprezentanta Benjamina Verbiča, ki ga ni bilo v kadru in je tekmo spremljal s tribune.

Danski predstavnik je prvi polčas dobil z 2:0. V petnajsti minti je zadel Andrija Pavlović, v sodniškem podaljšku pa je gostujoči branilec Andrew Mitchell žogo poslal v lastno mrežo.

Gostitelji so nato v drugem polčasu povsem zagospodarili na igrišču in dosegli še štiri gole. Dvakrat je zadel Andreas Cornelius, po enkrat pa rezervist Rasmus Falk in Jan Greguš. København je vpisal visoko zmago in v skupnem seštevku napredoval z izidom 9:0.

Jutri bo na sporedu še osem tekem, aktiven bo tudi slovenski prvak Olimpija, ki bo na gostovanju pri Trenčinu poskušala izničiti gol zaostanka (20.15).

Rezultati drugega kola kvalifikacij lige prvakov (povratne tekme)

København - Crusaders 6:0 (2:0) /3:0/

Pavlović 15., Mitchell 45+1/ag, Cornelius 48., 76., Falk 58., Greguš 68.