Kljub porazu Juve z dvignjeno glavo iz Berlina

V Berlinu žalost nogometašev in navijačev Juventusa. Massimiliano Allegri: Igralcem nimam kaj očitati.

07. junij 2015 09.11
SOC/
Š. Ro., Delo.si

Berlin - Finale evropske sezone je na eni strani poskrbel za veliko veselje španskih, a grenko razočaranje italijanskih prvakov. Nogometaši Juventusa so bili ob porazu z 1:3 proti Barceloni kajpak nadvse žalostni, vseeno pa jih je trener Massimiliano Allegri tolažil, da lahko na sezono pogledajo s ponosom.

»Rad bi se zahvalil ekipi za sijajno sezono, ki smo jo skupaj preživeli. Zahvala tudi za to odlično tekmo. Naši igralci so pokazali dobro predstavo, dokazali so močan značaj, tehniko in spretnost. Mislim, da smo videli odličen finale. Toda, ko igraš proti tako dobremu nasprotniku, in že misliš, da imaš stvari pod nadzorom, se tekma obrne. Barcelona nam je ušla tik preden bi mi lahko znova zadeli,« je ocenil italijanski trener. »Seveda nam je žal za tak razplet, a po drugi strani smo po tem finalu lahko le še bolj samozavestni, dobro se zavedamo, kaj zmoremo, da smo ena najboljših ekip v Evropi in da lahko še napredujemo. Žalostni smo, nimaš vsako leto priložnosti igrati v finalu, a ekipi ne morem ničesar očitati.«

»V finalu zmagaš ali izgubiš, povratne tekme pa ni. Imeli smo priložnost, da bi Barceloni preprečili zmago in osvojitev trojčka, toda bili so enostavno premočni, nismo jim mogli slediti. Vratarju Buffonu sem dejal, da sem imel na klopi dober občutek, da bi lahko zmagali, toda takoj, ko smo naredili napako, je Barcelona izvedla protinapad in nas kaznovala. Ima tri odlične napadalce, hitro smo plačali ceno,« je o tekmi še povedal Allegri. Juventusu ni bilo lahko, potem ko so Katalonci zadeli že v četrti minuti tekme. A »stara dama« je bila potrpežljiva, ko je Barcelona nadzirala tekmo, bolj na plin pa stopila v drugem polčasu, ko je tudi imela priložnost za zmago. »Naš cilj je, da ostanemo v vrhu. Tokrat smo bili blizu, morda pa nam uspe naslednje leto.«

Kljub tolažilnim besedam trenerja igralci niso skrivali solz razočaranja, svet je obkolila podoba objokanega Andree Pirla. Žalosten je bil tudi legendarni vratar Gianluigi Buffon, toda hkrati priznal, da so bili strelci Barcelone pač boljši. »V drugem polčasu smo bili nekajkrat blizu zmage. A žal nam to ni uspelo. Toda vseeno nam je uspela dobra predstava, to je pomembno. Nič si nimamo očitati,« je povedal kapetan, ki je leta 2006 v Berlinu z Italijo postal svetovni prvak. Vrnil se je po edino lovoriko, ki mu še manjka. Očitno bo moral nanjo še počakati. Kot je 37-letni čuvaj mreže dejal, še ne bo odnehal, v vratih je pripravljen stati tudi po dopolnjenem 40. letu. »Vsaj še tri leta bi rad igral na tako visoki ravni in uresničil še kakšne sanje,« se je nadejal.