Köln znova med nemško elito

Slovenska nogometaša Mišo Brečko in Dominic Maroh sta si s Kölnom izborila povratek v prvo nemško ligo.

22. april 2014 01.34
SOCCER-GERMANY/

Köln - Nogometaši Kölna so v 31. kolu druge nemške lige premagali Bochum s 3:1 in si priborili povratek v elitno nemško prvenstvo.

Gostitelji so slabše začeli tekmo in v 42. minuti zaostajali z 0:1, strelec je bil Danny Latza. To je bil tudi izid polčasa, nato pa so gledalci v nadaljevanju videli preobrat.

Tega je začel Marcel Risse, ki je v 50. minuti izid izenačil na 1:1. Sledil je eden izmed ključnih dogodkov na tekmi, ko je Jonas Acquistapace v 63. minuti v svojem kazenskem prostoru podrl in si prislužil rdeči karton, Köln pa je imel na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Patrick Helmes, ki mu je vratar Andreas Lüthe ubranil prvi strel, vendar se je žoga odbila nazaj do Helmesa, ki jo je iz drugega poskusa poslal v mrežo. Končni izid tekme je v 81. minuti postavil Anthony Ujah.

Slovenska nogometaša Mišo Brečko in Dominic Maroh sta za Köln igrala vso tekmo.

Köln ima tri kola pred koncem 64 točk, na drugem mestu je Greuther Fürth s 54 točkami, na tretjem pa Paderborn s 53 točkami.