Koprčani z igralcem manj do pokalne zmage nad Domžalami

Na prvi polfinalni tekmi slovenskega pokala je Luka Koper po vodstvom novega trenerja z 1:0 premagala Domžale.

14. april 2015 21.15
Nogomet Koper
Š. Ro., Delo.si

Koper - Nogometaši Luke Kopra so v prvi tekmi polfinala slovenskega pokala na Bonifiki danes premagali Domžale z 1:0 (1:0). Edini gol je v peti minuti dosegel Ivica Guberac, ki pa je nato v nadaljevanju moral predčasno v garderobo. Že v 32. minuti je namreč kapetan Koprčanov prejel drugi rumeni karton, gostitelji pa so se morali za zmago z igralcem manj pošteno potruditi. A so se ubranili pred vsemi napadi Domžal in si priborili pomembno prednost pred povratno tekmo.

V sredo bo ob 17. uri še druga polfinalna tekma, v Ljudskem vrtu bosta igrala Maribor in Celje. Povratni tekmi bosta 21. in 22. aprila.

Luka Koper, zmagovalka pokala v sezonah 2005/06 in 2006/07, je na poti do polfinala izločila Tabor iz Sežane ter Gorico, Domžale, pokalni prvak v sezoni 2010/11, pa Šmartno 1928, Triglav in Olimpijo.

Veliki finale bo 20. maja gostila koprska Bonifika.