Kvalifikacije za EP: Belgija z deseterico slavila v Jeruzalemu

Nogometaši Belgije so v kvalifikacijah za EP 2016 premagali Izrael z 1:0 in napredovali na prvo mesto skupine B.

31. marec 2015 15.58
31. marec 2015 22.37
FBL-EURO-2016-ISR-BEL

Jeruzalem - Nogometaši Belgije so v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016 v Franciji zabeležili tretjo zmago, potem ko so bili v Izraelu z 1:0 boljši od Izraela.

Belgija je s to zmago napredovala na prvo mesto skupine B, enako število točk pa ima tudi drugouvrščeni Wales (11). Prav ti reprezentanci se bosta srečali v naslednjem kolu, in sicer 12. junija v Cardiffu.

Belgijska reprezentanca je v prvem polčasu upravičila vlogo favorita in v deveti minuti dosegla vodilni gol. Radja Nainggolan je sprejel podajo iz kota in udaril z roba kazenskega prostora, to je storil tako nespretno, da je žoga v visokem loku poletela pred gol, kjer je kapetan Vincent Kompany sprožil z desne strani, odbito žogo pa je v gol potisnil Marouane Fellaini.

Izrael je v drugem polčasu prikazal boljšo igro in v prvih petnajstih minutah večkrat nevarno zapretil. Še posebej nevaren je bil Eran Zahavi, ki je poskusil v 58. in 61. minuti, vendar mu je dvakrat veselje preprečil vratar Thibaut Courtois.

Belgijci so tekmo nadzorovali do 64. minute, ko s je Vincent Kompany za prekršek nad Zahavijem prislužil drugi rumeni karton in je moral predčasno z igrišča.

Izraelci so prevzeli pobudo na igrišču in vse sile usmerili v napad, vendar pa je Belgija ustavila vse njihove napade in slavila tesno zmago.

V Torinu brez zmagovalca

Italijanska reprezentanca je na prijateljski tekmi v Torinu gostila Anglijo, reprezentanci sta se razšli z neodločenim izidom 1:1.

Domačini so v 29. minuti dosegli prvi gol na tekmi, ko se je Giorgio Chiellini na levi strani otresel Phila Jonesa in podal v kazenski prostor, tam pa je Graziano Pelle neovirano sprožil z glavo in premagal Joa Harta.

Angleži so izenačili v 79. minuti. Strelec je bil Andros Townsend, ki je z roba kazenskega prostora močno sprožil v levi zgornji kot in preprečil poraz Anglije.

Nizozemska v Amsterdamu porazila Španijo

Amsterdam je gostil ponovitev finala svetovnega prvenstva leta 2010 med Nizozemsko in Brazilijo. Tokrat so bili uspešnejši domačini, ki so zmagali z 2:0.

Prvi gol je v 13. minuti dosegel Wesleyja Sneijderja dosegel Stefan de Vrij, ki je z leve strani z glavo natančno meril v daljši kot.

Španci so le tri minute kasneje zaostajali že z 0:2. Davy Klaassen je v kazenskem prostoru neovirano sprožil s približno desetih metrov, vratar David De Gea je prvi strel še ustavi, nato pa se je žoga odbila nazaj do Klaassna, ki druge priložnosti ni zapravil in je postavil končni izid.

Zelenortski otoki presenetili Portugalsko

Portugalci so v Estorilu presenetljivo izgubili proti Zelenortskim otokom z 0:2. Za goste, ki na lestvici Mednarodne nogometne zveze zasedajo 38. mesto, sta zadela Odair Fortes v 38. in Gege v 43. minuti.

Portugalska se v drugem polčasu ni vrnila v igro, za nameček pa je tekmo končala z deseterico, potem ko je branilec Andre Pinto v 60. minuti prejel rdeči karton.

Rezultat kvalifikacijske tekme za EP 2016 (skupina B)

Izrael - Belgija 0:1 (0:1)

(Fellaini 9.)

Izrael: Marciano, Ben Harush (84./Barda), Gershon, Ben Haim I, Dgani, Natcho, Biton, Yeini (67./Refaelov), Sahar, Hemed (46./Ben Haim II), Zahavi.

Belgija: Courtois, Alderweireld, Kompany, Lombaerts, Vertonghen, Fellaini, Nainggolan (86./Origi), Witsel, De Bruyne, E. Hazard (63./Chadli), Benteke (67./Denayer).