Kvalifikacije za evropsko ligo: Borussia na Norveškem uprizorila preobrat

Borussia iz Dortmunda je na gostovanju pri Oddu po zaostanku z 0:3 zmagala s 4:3, Kampl je bil na igrišču do 63. minute.

20. avgust 2015 21.15
20. avgust 2015 22.30

Skien - Nogometaši Borussie iz Dortmunda so na prvi tekmi zadnjega kola kvalifikacij evropske lige po velikem preobratu premagali norveški Odd s 4:3. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Borussio igral do 63. minute.

Gostitelji so tekmo začeli fantastično in povedli po vsega trinajstih sekundah. Rafik Zekhnini je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Jone Samuelsen neovirano sprožil z glavo in premagal Romana Weidenfellerja.

Odd je v dvajseti minuti podvojil prednost, ko je Fredrik Nordkvelle v protinapadu sprejel žogo z desne strani in stekel po sredini igrišča, obramba Borussie pa je bila slabo postavljena, tako da je domačin sam stekel proti Weidenfellerju in natančno sprožil v njegov levi spodnji kot.

Nemško moštvo je le dve minuti kasneje prejelo tretji gol. Zanj je poskrbel Espen Ruud, ki je izvedel prosti strel in s tridesetih metrov žogo poslal v zgornji levi kot nasprotnikovega gola.

Borussia je izid znižala v 34. minuti. Takrat je Kampl z leve strani podal Ilkayju Gundoganu, čigar poskus z roba kazenskega prostora je ustavil vratar Sondre Rossbach, pri odbiti žogi pa je bil prvi Pierre-Emerick Aubameyang in jo iz bližine potisnil v mrežo.

Borussia v drugem polčasu od 1:3 do 4:3

Gostje so ob odmoru zaostajali z 1:3, nato pa že v drugi minuti drugega polčasa dosegli še drugi gol. Strelec je bil Shinji Kagawa, ki je s približno enajstih metrov natančno meril v desni spodnji kot domačega gola.

Dortmundčani so prevzeli pobudo in v 76. minuti poravnali izid, ko je Aubameyang izkoristil podajo z leve strani in zadel z enajstih metrov.

V 85. minuti je sledil nov šok za domače, saj je Borussia zabila četrti gol in dokončala velik preobrat. Akcijo je začel Kagawa, ki je preigraval po levi strani in podal na oddaljeno vratnico, tam pa je z glavo natančno sprožil Henrih Mhitarjan in postavil končni izid tekme.

Milec neuspešen s Standardom

Danes je bil med slovenskimi nogometaši aktiven tudi Martin Milec, ki je s Standardom izgubil na gostovanju pri Moldeju (0:2).

Domačini so tekmo odločili v prvem polčasu, v katerem sta zadela Tommy Høiland (24. minuta) in Mohamed Elyounoussi (28.). Milec je za Standard igral v prvem polčasu.

Rezultati kvalifikacij evropske lige (prve tekme)

Odd - Borussia Dortmund 3:4 (3:1)

Samuelsen 1., Nordkvelle 20., Ruud 22.; Aubameyang 34., 76., Kagawa 47., Mhitarjan 85.