Kvalifikacije za SP: Hrvaška porazila Srbijo, Finska proti Španiji do točke

Nogometaši Hrvaške so na kvalifikacijski tekmi za nastop na SP 2014 v Braziliji z 2:0 premagali Srbijo.

22. marec 2013 16.33
SOCCER-WORLD/

Ljubljana - Širom Evrope so danes potekale tekme kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2014 v Braziliji.

Na prvi tekmi dneva je Izrael gostil Portugalsko, reprezentanci pa sta se razšli z neodločenim izidom 3:3. Portugalci so povedli že v 2. minuti prek Bruna Alvesa, nato pa so domači prevzeli pobudo in prek Tomerja Hemeda (24.) in Edena Ben Basata (40.) izid do konca prvega polčasa obrnili sebi v prid. Domačim je nato v 70. minuti občutnejše vodstvo s 3:1 zagovoril Null Gershon, a Portugalci še niso rekli zadnje. Povratek je začel Helder Postiga v 72. minuti, za končnih 3:3 pa je v 93. minuti zadel Fabio Coentrão.

Obe reprezentanci imata po petih tekmah osem točk, štiri manj od vodilne Rusije. Ta bi se v Belfastu morala srečati s Severno Irsko, a je Mednarodna nogometna zveza (Fifa) tekmo zaradi močnega sneženja prestavila na soboto (16).

Hrvaška porazila Srbijo

V skupini A je Hrvaška gostila Srbijo in jo porazila z 2:0. Za četrto kvalifikacijsko zmago naših južnih sosedov sta zadela Mario Mandžukić (23.) in Ivica Olić (37.). Hrvaška je s trinajstimi točkami na drugem mestu skupine, z enakim številom točk kot Belgija (13), Srbija je s štirimi na petem.

»To je zmaga nas vseh, celotne Hrvaške. Sicer nismo prikazali najboljše igre, a zmagi se ne gleda v zobe. Bili smo čvrsti in čakali na nasprotnikove napake, za katere smo vedeli, da se bodo zgodile. Presrečen sem,« je po zmagi dejal Olić.

V Zagrebu ni šlo brez incidentov - pred tekmo in po njej so začasno odvzeli prostost 65 osebam, v glavnem zaradi neprimernega obnašanja, metanja pirotehničnih sredstev, čezmernega uživanja alkohola in ponarejanja vstopnic.

Finska v Španiji do točke

Aktualna svetovna prvakinja Španija je na štadionu El Molinon gostila Finsko in osvojila le točko (1:1). Španijo je v vodstvo popeljal braniec Sergio Ramos v 49. minuti, trideset minut kasneje pa je končni izid postavil Teemu Pukki. Španci so z osmimi točkami na drugem mestu skupine I, kjer vodi Francija (10), Finska pa je zadnja (2).

Bosni derbi skupine G

Bosna in Hercegovina se je na domačem igrišču pomerila z Grčijo in jo prepričljivo premagala s 3:1. Dva gola je prispeval Edin Džeko, enega pa Vedran Ibišević. Edini strelec grške reprezentance je bil Theofanis Gekas.

Reprezentanca BiH je s 13 točkami na vrhu skupine G, Grčija je druga (10) in Slovaška tretja (8).

Anglija deklasirala San Marino

Nogometaši Anglije so gostovali pri nekonkurenčnem San Marinu in ga premagali s kar 8:0. Pri Otočanih je bilo kar sedem različnih strelcev, dva gola je dosegel Jermain Defoe, po enega pa Alex Oxlade-Chamberlain, Ashley Young, Frank Lampard, Wayne Rooney in Daniel Sturridge, preostali pa je bil avtogol Alessandra Della Valleja.

V skupini H vodi Črna gora (13 točk) pred Anglijo (10) in Ukrajino (5).