Projektil Lazarevića rešil Chievo pred porazom

Slovenski nogometni reprezentant Dejan Lazarević je na tekmi proti Atalanti dosegel sijajen zadetek s prostega strela.

11. januar 2015 19.31
Italy Soccer Serie A
Š. Ro., Delo.si

Milano - V 18. kolu italijanskega nogometnega prvenstva je med slovenskimi legionarji na Apeninskem polotoku zablestel Dejan Lazarević. Na gostovanju Chieva pri Atalanti je v zadnji minuti tekme zabil sijajen gol s prostega strela in moštvo iz Verone rešil pred porazom.

Domžalčan je z leve strani izvrstno meril prek živega zidu in poslal žogo proti bližnji vratnici. Prosti strel je sicer sodnik dosodil po prekršku nad Sergiom Pellissierjem, Gianpaolo Bellini pa je z drugim rumenim kartonom tudi moral z zelenice. Tekma se je končala z izidom 1:1, potem ko je za domače v 72. minuti prav tako odličen zadetek dosegel Davide Zappacosta.

Za Lazarevića, ki v Chievu ne dobiva veliko priložnosti, je bil to prvi zadetek v tej sezoni in šele drugi v italijanskem prvenstvu. Gola se je z njim veselil kapetan slovenske reprezentance Boštjan Cesar, ki je igral vso tekmo. Lazarević je v igro vstopil v 78. minuti, namesto Valterja Birse.