Liga prvakov: Kampl mož odločitve na Wembleyju

Bayer Leverkusen je v četrtem kolu lige prvakov na Wembleyju premagal Tottenham (1:0). Odločil je Kevin Kampl.

02. november 2016 14.26
02. november 2016 19.00
FBL-EUR-C1-SEVILLA-DINAMO-ZAGREB
M. Ž.
M. Ž.

London - Nogometaši Bayerja so v četrtem kolu lige prvakov na Wembleyju premagali Tottenham z 1:0 in vknjižili prvo zmago.

Edini gol na tekmi je v 65. minuti dosegel slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je bil na prvem mestu ob blokiranem strelu Charlesa Arangiuiza in je žoho hladnokrvno pospravil v levi spodnji kot. Kampl je igral do 85. minute, nato pa igrišče zapustil zaradi poškodbe noge.

V skupini E vodi Monaco z 8 točkami, Bayer je drugi s 7 točkami, Tottenham tretji s 4 točkami in CSKA četrti z 2 točkama.

Presenečenje večera je pripravila varšavska Legia, ki je pred praznimi tribunami svojega štadiona igrala neodločeno z aktualnim prvakom Realom (3:3) in mu preprečila, da bi si dve tekmi pred koncem zagotovil napredovanje. V isti skupini je Borussia Dortmund z 1:0 premagala Sporting in se uvrstila v izločilne boje.

POTEK TEKME TOTTENHAM : BAYER

Prvi polčas

Prvih dvajset minut tekme je postreglo z izenačno igro in brez izrazitih priložnosti. Bayer si je v trinajsti minuti priboril prosti strel na desni strani, vendar pa je bil predložek Wendella preslab, tako da je domači vratar Hugo Lloris žogo ujel brez večjih težav.

Tottenham je v 22. minuti izvedel akcijo po desni strani, Moussa Sissoko je pred gol poslal navidez nenevarno podajo, vratar Bernd Leno je žogo izpustil, a na njegovo srečo v bližini ni bilo nobenega izmed domačih nogometašev.

V domačem moštvu so bili v 30. minuti prisiljeni opraviti prvo menjavo, saj se je poškodoval Moussa Dembele, zamenjal ga je Vincent Janssen.

Gostitelji so prvo pravo priložnost dočakali v 33. minuti, ko je Christian Eriksen krenil v protinapad in z roba kazenskega prostora sprožil po sredini vrat, Leno pa je bil dobro postavljen in je žogo odbil.

V 43. minuti so na svoj račun prišli tudi gostje. Kyle Walker je izgubil žogo v svojem kazenskem prostoru, priboril si jo je Julian Brandt, ki pa je preveč okleval, tako da mu je žogo izbil Jan Vertonghen, belgijski branilec pa je nato hitro podstavil nogo tudi pri strelu Javierja Hernandeza, čigar strel je zletel ob levi vratnici.

Prvi polčas se je končal brez golov. Razmerje v strelih je bilo 2:1 za Bayer.

Drugi polčas

V drugem delu igre je Tottenham zapretil že v tretji minuti. Začelo se je s kombinacijo Heung-Mina Sona in Dele Allija, ki ga je v kazenskem prostoru podrl Ömer Toprak, sodniki niso dosodili ničesar, v nadaljevanju akcije pa je Eriksen žogo poslal mimo leve vratnice.

Igra se je nato razživela. V 60. minuti je Kyle Walker prodrl po desni strani in poskusil z diagonalnim strelom, a je bil pri tem za las nenatančen.

Že v naslednji minuti so napadli gostje. Javier Hernandez je sprejel podajo z leve strani in sprožil proti vratom, njegov poskus je s telesom blokiral Vertonghen, mehiški napadalec je nato sprožil še enkrat, tokrat pa je žogo na golovi črti ustavil Hugo Lloris.

V 65. minuti pa sprememba rezultata po zaslugi Kevina Kampla. Njegov soigralec Charles Aranguiz je udaril z razdalje, žoga se je odbila od Bena Daviesa in Kyla Walkerja, pri njej pa je bil prvi slovenski reprezentant, ki jo je mirno poslal v levi spodnji kot.

V zadnjih petnajstih minutah so Tottenhamovi nogometaši nizali priložnosti. Londončani so imeli v 83. minuti prosti strel iz ugodnega položaja, izvedel ga je Eric Dier in zadel prečko. Minuto kasneje je Ben Davies z leve strani sprožil diagonalen strel, žoga pa je zletela mimo desne vratnice.

V 85. minuti se je končala tekma za Kevina Kampla, ki zaradi poškodbe desne noge ni mogel nadaljevati, zamenjal ga je Kevin Volland.

Bayer je vodstvo zadržal vse do konca in vknjižil prvo zmago v skupinskem delu.

LEGIA PRESENETILA REAL

Največje presenečenje se je zgodilo v Varšavi, kjer je Legia pred praznimi tribunami igrala neodločeno proti branilcu naslova Realu (3:3).

Madridčani so dvoboj začeli sanjsko in povedli že v 56. sekundi, ko je z razdalje z lepim volejem zadel Gareth Bale.

Ko je Karim Benzema v 35. minuti podvojil vodstvo, je že kazalo na to, da se Legii obeta visok poraz. A to se ni zgodilo.

Le pet minut kasneje je po lepem prodoru z roba kazenskega prostora zadel Vadis Odjidja, v 58. minuti je izid poravnal nekdanji član Olimpije Miroslav Radović, ki je bil strelec že na prvi medsebojni tekmi, za popoln preobrat pa je v 83. minuti poskrbel Thibault Moulin.

Real je bil na pragu poraza, a se je rešil po zaslugi hrvaškega reprezentanta Matea Kovačića, ki je v 85. minuti postavil končni izid.

Madridsko moštvo je s tem zapravilo priložnost, da si že zagotovi mesto v izločilnih bojih, kar pa bi moralo na preostalih tekmah zlahka doseči. Real je dve tekmi pred koncem na drugem mestu skupine F, z dvema točkama zaostanka za Borussio iz Dortmunda.

Liga prvakov, četrto kolo

Skupina E

Tottenham - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Kampl 65.

Tottenham: Lloris, Walker, Dier, Vertonghen, Davies, Wanyama, Dembele (30./Janssen), Sissoko, Eriksen (65./Winks), Dele Alli, Son (73./N'Koudou).

Bayer: Leno, Henrichs, Toprak, Tah, Wendell, Kampl (85./Volland), Baumgartlinger, Aranguiz (86./Havertz), Brandt (70./Calhanoglu), Mehmedi, Hernandez.

Skupina F

Borussia Dortmund - Sporting Lizbona 1:0 (1:0)

Ramos 12.

Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)

Odjidja 40., Radović 58., Moulin 83.; Bale 1., Benzema 35., Kovačić 85.

København - Leicester City 0:0

(Verbič je za København igral do 83. minute)

Sevilla - Dinamo Zagreb 4:0 (1:0)

Vietto 31., Escudero 66., N'Zonzi 80., Ben Yedder 97.

(Stojanović je za Dinamo igral do 46. minute in bil izključen zaradi dveh rumenih kartonov)

Juventus - Olympique Lyon 1:1 (1:0)