Liga prvakov: Gostujoča zmaga Maribora, vredna zlata

Nogometaši Maribora so na gostovanju v Mostarju premagali Zrinjski z 1:2 in imajo pred povratno tekmo odlično izhodišče.

12. julij 2017 18.41
regent nogomet
J. M., N. Gr.

Mostar - Nogometaši Maribora so se v drugem kvalifikacijskem predkrogu za ligo prvakov v Mostarju odrezali zelo dobro in premagali Zrinjski z 1:2. Začelo se ni najbolje, a so domačini v 11. minuti zastreljali 11-metrovko in krivulja se je nato obrnila navzgor. Maribor je bil podjetnejši na sredini igrišča, Zrinjski je večkrat poizkusil proti golu Jasmina Handanovića, a niso resneje ogrozili vrat slovenskega prvaka. Tik pred odmorom je Maribor v vodstvo popeljal Luka Zahović.

V drugem delu je Zrinjski spet jalovo pritiskal, nato pa je Blaž Vrhovec dobil drugi rumeni karton, ki je domačinom dal krila. Zadeli so v 89. minuti preko Ognjena Todoroviča, a je le slabe tri minute kasneje iz pravilno dosojene enajstmetrovke Marcos Tavares Maribor spet popeljal v vodstvo. Zmaga z 1:2 in dva zadetka v gosteh sta velik kapital pred povratno tekmo, ki bo prihodnjo sredo v Ljudskem vrtu.

Potek tekme:

6. minuta: Po predložku Ahmedija s prostega strela je domači vratar Pirić slabo izbijal žogo, vendar pa so jo domači branilci pred Vrhovcem izbili na sredino igrišča.

10. minuta: Po prekršku Šulerja (ki je dobil tudi rumeni karton) nad Bilbijo je sodnik pokazal na belo točko.

11. minuta: Bilbija je sam izvedel enajstmetrovko in zadel vratnico. Odbitek je ujel vratar Handanovič. Ostaja 0:0.

13. minuta: Nevaren strel domačih s prostega strela, z obrambo se je izkazal Handanovič.

14. minuta: Nov odličen predložek Ahmedija, Vrhovec pa je bil v prepovedanem položaju. Gol Rajčevića v nadaljevanju akcije je bil tako razveljavljen.

25. minuta: Prvi kot na tekmi za Maribor, nato pa akcija po levi prek Ahmedija, ki je v kazenskem prostoru našel Hotiča. Po njegovem strelu z glavo je žoga zletela mimo leve vratnice.

26. minuta: Ahmedi je lepo zaposlil Zahoviča, ki pa ni uspel zadržati žoge. Domači branilci so jo izbili. Pritisk Maribora se nadaljuje.

30. minuta: Sodnik je igralce poslal na krajši odmor. V Mostarju je trenutno še vedno 34 stopinj Celzija.

34. minuta: Priložnost za Zrinjski. Po prodoru je s strelom v oddaljenejši kot poskušal Kajkut, Šuler pa je njegov strel blokiral.

36. minuta: Še ena priložnost po kotu za domače, vendar je žoga zletela daleč mimo vrat.

40. minuta: Nevaren predložek Jovića, vendar pred vrati Maribora ni bilo nikogar, ki bi žogo potisnil v mrežo.

43. minuta: GOL! Izjemna podaja Hotića na levo stran proti Bajdetu, ki je žogo mimo vratarja Pirića podaljšal k Luki Zahoviču, temu pa ni bilo težko zatresti prazne mreže.

45. minuta: Spremljali bomo še dve minuti sodnikovega dodatka.

KONEC POLČASA: Zrinjski 0 : Maribor 1 (Zahovič)

Začetek drugega polčasa:

46. minuta: Moštvi nadaljujeta v postavah, ki sta tudi začeli srečanje.

48. minuta: Strel Jovića z roba kazenskega prostora. Handanović je bil brez dela, saj je žoga zletela dva metra mimo leve vratnice.

51. minuta: Nevaren predložek domačih, razčistil je Rajčević.

61. minuta: Dvojna menjava pri Zrinjskem - iz igre Semir Pezer in Miloš Filipović, v igro Marko Perišić in Ognjen Todorović.

62. minuta: Porumenel je še Dino Hotić.

63. minuta: Nov karton za Mariborčane, tokrat Vrhovec.

68. minuta: RDEČI KARTON! Nov prekršek Blaža Vrhovca, ki mora po drugem rumenem kartonu zapustiti igro. Maribor nadaljuje z desetimi.

71. minuta: Reakcija trenerja Milaniča, dvojna menjava tudi pri Mariboru. V igro Tavares in Aleks Pihler, na klop pa Dino Hotić in Luka Zahovič.

83. minuta: Gregor Bajde je odšel iz igre, v igro je vstopil donedavni član Zrinjskega Jasmin Mešanović, ki se je pred sezono preselil k Mariboru.

88. minuta: GOL! Zrinjski je izenačil po lepi akciji in zadetku Ognjena Todorović.

90. minuta: Še pet minut sodniškega dodatka, Zrinjski ima prosti strel na robu kazenskega prostora.

93. minuta: 11-metrovka za Maribor!

93. minuta: GOL! Marcos Tavares z bele točke za 1:2!

95. minuta: V samem zaključku tekme je imel tudi Ahmedi vrhunsko priložnost, a je vratar Zrinjskega s prvo obrambo na tekmi ustavil strel vezista Maribora in ostalo je pri 1:2. Konec tekme v Mostarju.