Mehika premočna za prevetrene Islandce (VIDEO)

V prijateljski nogometni tekmi v Las Vegasu je bil že v 21. minuti mož odločitve 25-letni napadalec Alan Pulido.

09. februar 2017 10.40
Mexico Iceland Soccer

Las Vegas - Mehiška nogometna reprezentanca je v prijateljskem dvoboju na štadionu Sam Boyd v Las Vegasu z 1:0 spravila na kolena izbrano vrsto Islandije, ki je zelo prijetno presenetila na lanskem evropskem prvenstvu v Franciji, na katerem je šele v četrtfinalu pokleknila pred favoriziranimi gostitelji. Vendar pa je sinoči skandinavska zasedba odigrala v popolnoma prevetreni zasedbi brez igralcev z eura 2016. Dvoboj gledalcev sicer ni navdušil.

Mož odločitve je bil 25-letni napadalec Alan Pulido, ki ga je evropska nogometna javnost spoznala v minulih dveh letih, ko je nosil majico grških Levadiakosa in Olympiakosa, ta čas pa v domovini brani barve Chivasa, h kateremu je prestopil za rekordnih 17 milijonov dolarjev. V 21. minuti je bil namreč najbolj spreten po predložku Giovanija dos Santosa iz prostega strela in je z glavo matiral nemočnega tekmečevega čuvaja mreže Frederika Schrama, člana danskega Roskildeja. Zanj je bil to prvi reprezentančni gol po letu 2014.