Messi v Španiji še devetnajstič zapored v polno

Nogometaši Barcelone so v 29. kolu španskega prvenstva igrali nedoločeno proti Celti iz Viga (2:2), znova je zadel Messi.

30. marec 2013 19.36
FBL-ESP-LIGA-CELTA-BARCELONA

Vigo - Vodilno moštvo španskega državnega prvenstva Barcelona je v 29. kolu gostovala pri Celti iz Viga in osvojila le točko (2:2).

Znova je bil v središču pozornosti napadalec katalonskega velikana in najboljši nogometaš na svetu, Argentinec Lionel Messi. Ta je v 73. minuti dosegel 43. gol v sezoni, kar je pomenilo, da je bil uspešen že na 19. zaporedni tekmi španske lige, hkrati pa je v tej sezoni v seriji zadel proti vsem ekipam elitnega španskega tekmovanja.

Tekmo so bolje začeli domači, ki so povedli z golom Natxa Inse v 38. minuti. Gostje so odgovorili še pred koncem prvega polčasa, v 43. minuti je po podaji Messija izenačil Cristian Tello. Nogometaša Barcelone sta nato v 73. minuti zamenjala vlogi, za 2:1 je zadel Messi. Končni izid tekme je v 88. minuti postavil Borja Oubina.

S točko se je danes moral zadovoljiti tudi drugouvrščeni madridski Real, ki se je z Zaragozo razšel z neodločenim izidom 1:1. Madridčani so prvi gol na tekmi prejeli že v šesti minuti, ko je zadel mladi napadalec Rodri, za točko aktualnih španskih prvakov pa je v 38. minuti zadel prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo.

Barcelona ima po nepopolnem 29. kolu 13 točk več od madridskega Reala, tretjeuvrščeni Atletico s tekmo manj zaostaja za 15.