Messijeva poškodba zasenčila rekordno zmago Barcelone, Atletico porazil Real

Barcelona je v državnem prvenstvu dobila še sedmo zaporedno tekmo, vendar je zmago zasenčila poškodba Lionela Messija.

28. september 2013 23.21
SOCCER-SPAIN/

Almeria - Španski prvak Barcelona je v sedmem kolu državnega prvenstva pričakovano premagala Almerio (2:0) in dosegla zgodovinsko sedmo zaporedno zmago v novi sezoni, ki pa jo je pokvarila poškodba argentinskega zvezdnika Lionela Messija.

Napadalec Barcelone je v 21. minuti zadel za vodstvo 1:0, nato pa je devet minut kasneje zapustil igrišče zaradi poškodbe stegenske mišice. Njegovi soigralci so do konca tekme dosegli še en gol, in sicer Adriano v 56. minuti, ter s tem vknjižili zanesljivo zmago.

Katalonski klub je z novimi tremi osvojenimi točkami dosegel zgodovinski uspeh. Slavil je na vseh sedmih tekmah nove tekmovalne sezone in s tem presegel dosežek šestih zmag, kar mu je uspelo v sezonah 1929/30, 1990/91, 1997/98, 2009/10 in 2012/13.

Messi peti na večni lestvici strelcev

Lionel Messi je danes dosegel svoj osmi gol v sezoni, s katerim se je po številu golov na listi najboljših strelcev v zgodovini španske lige izenačil s cesarjem Rodriguezom na petem mestu (223). Pred njim so le še Alfredo di Stefano z 227, Raul Gonzalez z 228, Hugo Sanchez z 234 in Telmo Zarra z 251 goli.

Madridski derbi Atleticu

Na zadnji sobotni tekmi španskega prvenstva je štadion Santiago Bernabeu gostil madridski obračun Reala in Atletica. Slednji je zmagal z golom Diega Coste v 11. minuti (1:0) in se s sedmo zaporedno zmago na vrhu lestvice izenačil z Barcelono.

Real je domačo tekmo začel slabo, saj je Angel Di Maria v enajsti minuti na svoji polovici izgubil žogo, Koke je z globinsko podajo zaposlil Diega Costo, ta pa je z desnico premagal Diega Lopeza.

Domači so prvič resneje zapretili v 23. minuti, vendar je Thibault Courtois brez težav ubranil strel z glavo Karima Benzemaja. Francoski napadalec je imel tri minute kasneje še eno priložnost, vendar se izid ni spremenil. Atletico bi v 28. minuti lahko kaznoval neuspešne napade Reala, ko je Thiago v kazenskem prostoru povsem neovirano streljal z glavo, vendar je njegov poskus zletel visoko prek vrat.

Bale in Modrić nista prinesla rezultatske spremembe

Trener Reala Carlo Ancelotti je ob polčasu moral ukrepati in je na igrišče poslal valižansko okrepitev Garetha Bala in hrvaškega reprezentanta Luko Modrića. Oba rezervista sta poživila igro svojega moštva, ki pa mu nikakor ni uspelo izenačiti. Še več, gostje so imeli v 60. minuti izjemno priložnost, da odločijo dvoboj, saj je strelec edinega gola Costa sam stekel proti Lopezu, ki pa se je izkazal z obrambo.

V zaključku tekme je bil v središču pozornosti Realov rezervist Alvaro Morata. Ta je v 84. minuti s t. i. škarjami sprožil naravnost v Courtoisa, v sodnikovem podaljšku pa je z desne strani žogo poslal v stransko mrežo. Atletico je slavil minimalno zmago nad Realom in šele prvo prvenstveno po letu 1999.