Mourinho in Conte skorajda v laseh (VIDEO)

Četrtfinalni derbi angleškega pokala FA med Chelseajem in Manchester U. se je razpletel po željah Londončanov (1:0).

14. marec 2017 12.28
FBL-ENG-FACUP-CHELSEA-MAN UTD

London - Četrtfinalni derbi angleškega nogometnega pokala FA med Chelseajem in Manchester Unitedom se je razpletel po željah Londončanov, ki so se na štadionu Stamford Bridge veselili zmage z 1:0 in napredovali v polfinale, v katerem jih čaka Tottenham (drugi par je Arsenal - Manchester City). Mož odločitve je bil v začetku drugega polčasa francoski zvezni igralec N'Golo Kante, ki je zadel drugič v tej sezoni, tudi prvi gol pa je - oktobra v prvoligaškem obračunu - zabil Unitedu.

Chelsea je tako kronal izjemno terensko premoč, ki jo potrjuje tudi statistika s 73-odstotno posestjo žoge ter razmerjema strelov v okvir vrat (5:1) in kotov (10:2), tudi zato, ker so gostje že od 35. minute nastopili z igralcem manj, saj si je drugi rumeni karton v razmaku petih minut prislužil Španec Ander Herrera. V središču pozornosti pa je bil kajpak nekdanji trener Chelseaja in zdaj Uniteda, razvpiti Portugalec Jose Mourinho, ki se je znašel na muhi domačih navijačev, ki so ga označili za izdajalca. A jim ni ostal dolžan: »Lahko me kličejo, kakor hočejo, toda dokler Chelsea ne bo imel trenerja za osvajanje lovorik, bom zanje številka ena. Ko se bo našel nekdo, ki bo osvojil štiri naslove, bom številka dve. Trenutno pa sem 'judež' številka ena.« Mourinho si je sicer ob koncu prvega polčasa skoraj skočil v lase z (ravno tako) vročekrvnim tekmečevim trenerjem Antoniem Contejem.