Mura preplavila Sežance, zgolj točka za Olimpijo in Maribor

Ljubljančani v 2. kolu 1. SNL iztržili neodločen izid s Koprčani, Mariborčani pa z Domžalčani.
Fotografija: Nogometaši Mure (v belih dresih) so po Celju odpravili še CB24 Tabor. FOTO: Leon Vidic

Danes so na sporedu še tri tekme 2. kola prve slovenske nogometne lige. Mura je za uvod s 3:0 (Andrija Filipović 29., 69., Nino Kouter 46.) premagala CB 24 Tabor.

Dvoboj med nogometaši Kopra in Olimpije se je na Bonifiki razpletel z neodločenim izidom 1:1 (1:1). Gostitelje je v 16. minuti popeljal v vodstvo Žan Žužek, deset minut pozneje je rezultat z bele točke poravnal Endri Čekiči in tako že postavil končni izid.

Tudi tekma med Domžalčani in Mariborčani se je končala brez zmagovalca (1:1). Vijolični so začeli bolje in z golom Jana Repasa v 24. minuti prešli v vodstvo z 1:0. Domžalčani so izenačili v drugem polčasu: v 62. minuti je mariborsko mrežo zatresel Dario Kolobarić. Moštvi sta se tako razšli z delitvijo točk.