Barça nebogljena, razočaran tudi Oblak

V ligi prvakov Bayern premočno zmagal v Kataloniji, Liverpool suveren pri Ajaxu. Atletico v 100. minuti zapravil 11-m. Inter, Porto naprej, drama v skupini D.
Fotografija: Jan Oblak je prejel dva gola in ne bo branil v osmini finala. FOTO: Susana Vera/Reuters

Že drugo sezono zapored se bodo morali navijači Barcelone sprijazniti z dejstvom, da brez Lionela Messija niso več velesila evropskega nogometa. Čeprav je Bayern na Camp Nou prišel brez rezultatskega motiva, je odigral na polno in zmagal s 3:0.

Najprej je v polno zadel Sadio Mane, potem še Eric Maxim Choupo-Moting in ob koncu Benjamin Pavard. Barcelona že dolgo ni bila tako nebogljena, v okvir vrat ni sprožila niti enega strela! Tudi bivši Bayernov zvezdnik Robert Lewandowski je bil nenevaren.

Zadnji finalist Liverpool je kljub težavam v premier league pokazal moč v Amsterdamu, v osmino finala lige prvakov se je zavihtel tudi Inter.

Atletico Jana Oblaka ni mogel ugnati Bayerja (2:2) in prav tako ne bo član top 16. Globoko v sodnikovem podaljšku, v 100. minuti, je 11-metrovko zapravil Yannick Carrasco. Vratar je ubranil njegov strel, potem je po odbitku žoga zadela še prečko in upanja je bilo konec. VIDEO.

Prava drama se v zadnjem krogu čez teden dni – pred svetovnim prvenstvom v Katarju – obeta v skupini D. Štiri ekipe ločita dve točki, potem ko je Eintracht premagal Marseille, Tottenham pa ni mogel streti Sportinga, potem ko je VAR razveljavil zadetek Harryja Kana.

Edin Džeko je zadel dvakrat za Inter. FOTO: Daniele Mascolo/ Reuters