Neymarjev šov v Johannesburgu

Brazilci so na prijateljski tekmi premagali Južno Afriko s 5:0, Kosovo je na premierni tekmi igralo neodločeno s Haitijem.

05. marec 2014 17.01
05. marec 2014 18.49
FBL-WC2014-POR-CMR-FRIENDLY

Johannesburg - Gostitelji letošnjega svetovnega prvenstva Brazilci so na današnji prijateljski tekmi v Johannesburgu s prepričljivih 5:0 premagali Južnoafričane.

Brazilci so prvi gol na tekmi dosegli v deseti minuti prek Oscarja, končni izid prvega polčasa pa je v 41. minuti postavil Neymar. Nogometaš Barcelone je v 46. minuti zadel še drugič povišal na 3:0, v 79. minuti se je med strelce vpisal Fernandinho, nato pa je Neymar v 91. minuti po podaji rezervista Joja dosegel še svoj tretji gol na tekmi za zmago s 5:0.

Nogometaši Brazilije bodo pred domačim svetovnim prvenstvom igrali še dve prijateljski tekmi, najprej 3. junija proti Panami, tri dni kasneje pa proti Srbiji.

Špancem derbi v Madridu

Španski nogometaši, ki bodo na svetovnem prvenstvu v Braziliji branili naslov prvakov, so na štadionu Vicente Calderon premagali Italijane z 1:0.

V domači reprezentanci je debitiral napadalec Diego Costa, ki se je odločil, da bo nastopal za Španijo in ne za rodno Brazilijo, vendar na svojem debiju ni dosegel gola.

Zmagovalca je odločil Pedro Rodriguez v 63. minuti, ko je sprožil po akciji Davida Silve in Andresa Inieste, žoga pa zletela pod vratarjem Gianluigijem Buffonom in končala v mreži.

Premierna tekma Kosova brez golov

Reprezentanca Kosova je danes odigrala svojo premierno tekmo in se na štadionu Adem Jashari pred več kot 17 tisoč gledalci s Haitijem razšla brez golov (0:0).

Pred tekmo sta se nogometašem na igrišču pridružila tudi domača predsednica Atifete Jahjaga in premier Hashim Thaci, gostitelji pa so prvo tekmo proslavili tudi z ognjemetom.

»Bilo je fantastično, do idealnega razpleta pa nam je manjkal le gol,« je po tekmi dejal domači vratar Samir Ujkani.

Francozi porazili Nizozemce v Parizu, Angleži s težavo prek Danske

Nogometaši Francije so v Parizu gostili Nizozemce in jih premagali z 2:0. »Galski petelini« so zmagovalca odločili v prvem polčasu, v katerem sta zadela Karim Benzema v 32. in Blaise Matuidi v 41. minuti dvoboja.

Angleži so na Wembleyju gostili Dansko in pred 68.573 gledalci zmagali z 1:0. Edini gol na tekmi je dosegel napadalec Daniel Sturridge v 82. minuti, ko je z glavo izkoristil podajo Adama Lallane z leve strani in poskrbel za veselje domačih navijačev.

Ronaldo postal najučinkovitejši portugalski strelec

Reprezentanca Portugalske v Leiri gosti Kamerun. Gostitelji so povedli v 21. minuti prek Cristiana Ronalda, ki je dosegel svoj 48. reprezentančni gol in s tem postal najboljši portugalski strelec vseh časov. Kamerun je izenačil še pred koncem polčasa, ko je v 43. minuti zadel Vincent Aboubakar.

V drugem polčasu je sledila ofenziva domačinov, ki jo je začel Raul Meireles v 66. minuti, Fabio Coentrao je minuto kasneje povišal na 3:1, Edinho je v 77. minuti dosegel četrti gol Portugalske, uspešen večer pa je s svojim 49. golom zaokrožil Ronaldo za zmago s 5:1.