Portugalci, Francozi in Hrvati na kolenih

Estonija, šele 119. nogometna reprezentanca sveta, je v prijateljski tekmi s 3:0 razbila Hrvate.

29. marec 2017 01.51
FBL-FRA-SPA-FRIENDLY

Ljubljana - Štiri dni po zmagi v pomembnem kvalifikacijskem dvoboju z Ukrajino za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Rusiji so gledalci v današnjem prijateljskem obračunu lahko spremljali neko drugo Hrvaško, ki je proti Estoniji delovala brezvoljno in anemično, zato težak poraz izbrancev Anteja Čačića z 0:3 niti ne čudi. Selektor je resda iz začetne enajsterice tekme z Ukrajinci tokrat že uvodoma v ogenj poslal zgolj štoperja Domagoja Vido in Mateja Mitrovića, vseeno pa uspeh komaj 119. reprezentance sveta ni bil pričakovan. Estonci so zadeli že v 57. sekundi prek Siima Lutsa, pri ostalih dveh zadetkih pa je kot strelec in podajalec sodeloval nekdanji nogometaš Luke Koper Konstantin Vasiljev.

Kratko so potegnili tudi evropski prvaki Portugalci, ki so šli na glavni odmor z dvema zadetkoma zaloge, nato pa Švedom dovolili zasuk, tehtnico je dokončno na tekmečevo stran nagnil mladi portugalski branilec Joao Cancelo, član Valencie, z avtogolom v tretji minuti sodnikovega dodatka. Tudi finalisti lanskega (domačega) eura Francozi so ostali praznih rok, saj so jih z goloma v razmaku desetih minut v drugem polčasu ugnali Španci, ki so imeli statistiko na svoji strani. Nadaljuje pa se agonija Nizozemcev, ki so morali premoč priznati »azzurrom«, ki pa so že v 37. minuti ostali brez poškodovanega Danieleja de Rossija.

IZIDI PRIJATELJSKIH TEKEM

Gruzija : Latvija 5:0 (2:0 - Ananidze 18./11-m, 77., Kvilitaja 32., 68., Arabidze 90.)
Albanija : BiH 1:2 (0:2 - Balaj 68.; Džeko 7./11-m, Lulić 42.)
Estonija : Hrvaška 3:0 (1:0 - Luts 1., Vasiljev 81., Zenjov 84.)
Makedonija : Belorusija 3:0 (1:0 - Spirovski 40., Pandev 61., 69.)
Rusija : Belgija 3:3 (1:3 - Vasin 3., Al. Mirančuk 74., Buharov 90+2.; Mirallas 17./11-m, Benteke 42., 45.)
Avstrija : Finska 1:1 (0:0 - Arnautović 62.; Jensen 76.)
Irska : Islandija 0:1 (0:1 - Magnusson 21.)
Nizozemska : Italija 1:2 (1:2 - Romagnoli 10./avt.; Eder 11., Bonucci 32.)
Portugalska : Švedska 2:3 (2:0 - Ronaldo 18., Granqvist 34./avt.; Clässon 57., 76., Cancelo 90-3./avt.)
Francija : Španija 0:2 (0:0 - Silva 68./11-m, Deulofeu 77.)