Rdeči biki izgubili točki proti Eintrachtu

Drugouvrščeni Leipzig je na domači tekmi 25. kola igral neodločeno z Eintrachtom iz Frankfurta (1:1). Kevin Kampl ni dobil priložnosti.
Fotografija: Leipzig po današnjem rezultatu za vodilnim Bayernom zaostaja za 4 točke. FOTO: Ronny Hartmann/Reuters

Nogometaši Leipziga so se v 25. kolu nemškega prvenstva morali zadovoljiti le s točko, potem ko so na svojem igrišču igrali neodločeno z Eintrachtom (1:1).

Drugouvrščeni rdeči biki so bili po sobotni zmagi Bayerna pod pritiskom, da tudi sami osvojijo vse tri točke in ohranijo zaostanek, vendar pa niso izpolnili svojega cilja in so zaostanek povečali na 4 točke.

Za gostitelje se je tekma začela dobro, saj so v 47. minuti prešli v vodstvo. Justin Kluivert je udaril z razdalje, vratar Kevin Trapp je žogo odbil predse, tja pa je pritekel Emil Forsberg in jo zabil v mrežo.

Moštvo iz Frankfurta je izenačilo v 61. minuti, ko je Andre Silva z leve strani podal v kazenski prostor, tam je obramba Leipziga povsem pozabila na Daichija Kamado, ki je neovirano zadel za 1:1, kar je bil tudi končni rezultat.

Slovenski nogometaš Kevin Kampl je dvoboj spremljal s klopi za rezerviste.