Real v Melbournu nadigral Manchester City

Nogometaši Reala so na tekmi mednarodnega pokala prvakov s 4:1 premagali Manchester City.

24. julij 2015 16.21
FBL-AUS-ENG-ITA-MANCITY-REAL MADRID-CUP

Melbourne - Nogometaši madridskega Reala so na prijateljski tekmi mednarodnega pokala prvakov v Melbournu premagali Manchester City s 4:1.

Dvoboj na štadionu Melbourne Cricket Ground si je ogledalo 99.382 gledalcev, ki so videli premoč Madridčanov. Njihov trener Rafael Benitez je na igrišče poslal močno začetno enajsterico, v kateri so bili med drugimi tudi Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karim Benzema, Toni Kroos in Sergio Ramos.

Na drugi strani so sinjemodri nastopili s spremenjeno zasedbo. V vlogi osrednjih branilcev sta bila 20-letni Jason Denayer in 16-letni Cameron Humphreys, svoj krstni nastop pa je doživel Fabian Delph, ki svoje prve tekme ne bo ohranil v lepem spominu, saj je zaradi poškodbe igral le do 18. minute.

Real je svojo terensko premoč prvič izkoristil v 21. minuti, ko je po podaji Garetha Balea zadel Karim Benzema, le štiri minute kasneje pa je na 2:0 povišal Cristiano Ronaldo.

Strelski pohod Madridčanov se je nadaljeval v 44. minuti, ko je z glavo zadel Pepe, Manchester City pa je prvi gol dosegel v četrti minuti sodniškega podaljška, ko je bil z bele točke natančen Yaya Toure.

Drugi polčas ni bil tako atraktiven, saj so gledalci videli le en gol. Tega je dosegel rezervist Reala Denis Čerišev, ki je zadel v 73. minuti in postavil končni izid tekme.