Rusi porazili mlade Slovence

Slovenska reprezentanca do 21 let je na peti tekmi kvalifikacij za EP 2015 izgubila proti Rusiji (0:1).

15. november 2013 18.49

Koper - Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Kopru na svoji peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2015 izgubila proti Rusiji (0:1).

Varovanci Tomaža Kavčiča so tekmo izgubili v samem zaključku, potem ko je Aleksej Nikitin v 92. minuti natančno sprožil z volejem.

Slovenci bodo naslednji dvoboj kvalifikacij igrali v torek v Bolgariji.

V dodatne kvalifikacije bodo napredovali zmagovalci desetih skupin in štirje najboljši drugouvrščeni, po izločilnem sistemu pa si bo nastop na EP zagotovilo sedem reprezentanc.

Nikitin odločil zmagovalca

Rusi so bili v prvem polčasu boljši tekmec in imeli dve lepi priložnosti prek Konstantina Bazeljuka. Ta je najprej zagrozil v 13. minuti, potem ko je pobegnil slovenskima branilcema, pritekel sam pred Ažbeta Juga, ki pa je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Bazeljuk je nato sprožil še v 31. minuti po napaki Luke Kranjca, a je žoga zletela mimo desne vratnice.

Slovenci v prvem delu igre niso bili brez priložnosti. Prvo je zapravil Enej Jelenič v 11. minuti, v 28. je bil neuspešen Andraž Šporar, ki je nato v 43. minuti zgrešil še drugič.

V drugem polčasu sta bili ekipi zelo enakovredni in vse je kazalo na delitev točk, ko je Rusija dosegla gol v drugi minuti sodnikovega podaljška. Ruski nogometaši so imeli na voljo kot, po katerem je Ilija Zujev žogo z glavo poslal v sredino kazenskega prostora, tam pa je Aleksej Nikitin z volejem odločil zmagovalca.

»Kaj naj rečem ... Dobili smo ta gol v sodniškem dodatku, glede na prikazano, na željo in trud igralcev smo si zaslužili točko. Rusi so kakovostni, so prevladovali na trenutke, toda tudi mi smo imeli svoje priložnosti. Bili smo le premalo zbrani v določenih trenutkih, na koncu pa se je zgodilo, kar se je zgodilo. Moramo se zbrati, spočiti in iti v Bolgarijo nekaj naredit,« je po tekmi povedal selektor Slovenije Tomaž Kavčič.