Simeoneju zaradi »trepljanja« sodnika 10 tekem prepovedi?

Trener Atletica Diego Simeone je na povratni tekmi superpokala dvakrat po zatilju udaril četrtega sodnika.

24. avgust 2014 15.45
FBL-ESP-SUPERCOPA-ATLETICO-REALMADRID
Š. Ro., Delo.si

Madrid - Potem ko si je trener madridskega Atletica Diego Simeone na povratni tekmi španskega superpokala prislužil izključitev zaradi neprimernega vedenja in ugovarjanja sodniku, mu grozi še hujša disciplinska kazen.

Argentinec je namreč na štadionu Vicente Calderon v 25. minuti zapustil cono za trenerje, dobil opomin ter potem protestiral in dvakrat po zatilju udaril četrtega sodnika. Tako lahko 44-letni trener dobil prepoved vodenja ekipe na kar desetih tekmah, kazen pa bo izrekla španska liga.

Atletico je v petek zmago z 1:0 proti mestnemu tekmecu Realu že v prvi minuti tekme zagotovil hrvaški reprezentant Mario Mandžukić. Prva tekma se je v torek na Santiagu Bernabeu končala z neodločenim izidom 1:1. Za Atletico je bil to drugi španski superpokal v zgodovini, prvega je osvojil leta 1985.