Slovenija najslabše doslej

Slovenska nogometna reprezantanca ob vstopu v novo desetletje še nikoli ni bila slabše uvrščena na lestvici Fifa.
Fotografija: Slovenska nogometna reprezantanca bo leto 2019 sklenila na 64. mestu. FOTO: Mavric Pivk/Delo

Slovenska nogometna reprezentanca bo leto 2019 končala na 64. mestu Svetovne nogometne zveze. Na njem je bila tudi prejšnji mesec, ki ga je zaokrožila s porazom na Poljskem v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo prihodnje leto. V novo leto bodo šli kot prvi ponovno Belgijci pred svetovnimi prvaki Francozi in južnoameriški Brazilci.

Slovenija je v to desetletje šla kot 31. in je po SP v Južni Afriki dosegla najvišjo uvrstitev v zgodovini. Na oktobrski lestvici tega leta se je uvrstila na 15. mesto. Višje na lestvici ob koncu leta je bila tudi pred dvajsetimi leti, ko je bila na 40. mestu.

Zelo visoko je še naprej Hrvaška, ki je v primerjavi z lanskim decembrom izgubila dve mesti in je na šestem mestu, evropska prvakinja Portugalska je tik za njo. Nemčija je šele na 15. mestu.

Vrstni red: 1. Belgija 1765 točk, 2. Francija 1733, 3. Brazilija 1712, 4. Anglija 1661, 5. Urugvaj 1645, 6. Hrvaška 1642, 7. Portugalska 1639, 8. Španija 1636, 9. Argentina 1623, 10.  Kolumbija 1622, 64. Slovenija 1365.