Slovenski branilec odločil hrvaški derbi, Dinamo potopili ob Dravi

Osijek ne pozna poraza že dva meseca, ta niz je podaljšal tudi v dvoboju z Zagrebčani.
Fotografija: Mario Jurčević je zaznamoval hrvaški derbi med Osijekom in Dinamom. FOTO: Uroš Hočevar

V Osijeku, mestu ob reki Dravi, v katerem raste izjemno ambiciozen projekt gradnje pretendenta za hrvaški vrh, sta se merila Osijek in Dinamo. Osijek ne pozna poraza že dva meseca, ta niz je podaljšal tudi v dvoboju z Zagrebčani – slednji imajo le še tri točke prednosti –, ki so resda odlični v evropski ligi, kjer v treh tekmah niso prejeli niti gola!

Mnogi so pričakovali, da bo odločil zmagovalca neposredni dvoboj članov udarne Kekove enajsterice: levega krila Damjana Boharja in desnega bočnega branilca Petra Stojanovića. Do tega ni prišlo, saj sta vso tekmo igrala le Osijekova legionarja: ob Boharju še nekdanji bočni branilec Olimpije Mario Jurčević. Prav slednji je v 90. minuti z odlično podajo iz kota, ki je končala v golu, potrdil zmago Osiječanov z 2:0.

Dvoboj Istre in Rijeke, ki jo vodi trener Simon Rožman, zanjo pa igra tudi Adam Gnezda Čerin, so preložili.