»Slovenski« Chievo do treh točk, Van Persie odločil derbi (VIDEO)

Nogometaši Southamptona so izgubili tretje mesto na angleški prvoligaški rezpredelnici po domačem porazu z Unitedom.

09. december 2014 00.50
SOCCER-ENGLAND/
J. P., Delo.si
Ljubljana - Sinoči je petnajsto kolo angleškega nogometnega prvoligaškega tekmovanja zapečatil derbi Southamptona in Manchestra Uniteda, ki ju je pred tekmo ločila ena sama točka, z gostovanja pa so se s sladko zmago z 2:1 vrnili »rdeči vragi«, pri katerih je vse kar sam opravil nizozemski ostrostrelec Robin van Persie. Prvič je namreč tekmečevega čuvaja mreže Fraserja Forsterja po hudi napaki domače obrambe ukanil v 12. minuti, v drugo pa je končni izid postavil v 71. minuti. Vmes je že pred glavnim odmorom zadel Graziano Pelle. Statistika je bila sicer rahlo na strani domačih (streli v okvir vrat 4:2, koti 5:1, posest žoge v odstotkih 51:49), kar pa ni zadoščalo za zmago, s katero bi se obdržali na tretjem mestu prvoligaške razpredelnice. Zdaj ga zaseda United.

V italijanski »serie A« pa je v derbiju z začelja Chievo na gostovanju z 2:0 odpravil zasedbo Cagliarija, končni izid pa je bil znan že po devetih minutah, ko sta v polno zadela Riccardo Meggiorini in Alberto Paloschi. Pri zmagovalcih, sicer najbolj »slovenski« zasedbi med italijanskimi prvoligaši, je Boštjan Cesar igral vso tekmo, Valterja Birso je v 69. minuti zamenjal Ezequiel Schelotto, medtem ko je Dejan Lazarević obsedel na klopi.