SNL: Olimpija z evrogolom Kronavetra znova na vrhu lestvice

Olimpija je v 16. kolu državnega prvenstva tesno zmagala v Kopru z 2:1. Odločilni gol je v 88. minuti dosegel Kronaveter.

06. november 2016 17.25
06. november 2016 17.49
nogomet Koper - Olimpija
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Koper - Nogometaši Olimpije so na zadnji tekmi šestnajstega kola državnega prvenstva zmagali na gostovanju v Kopru (2:1).

Olimpija se je z novimi tremi točkami vrnila na vrh lestvice (35 točk), drugi je Maribor (34), tretje pa Domžale (29).

Aktualni slovenski prvaki so povedli že v peti minuti. Etien Velikonja je prodrl po desni strani in podal v kazenski prostor, podajo je pričakal Leon Benko in žogo poslal v desni spodnji kot.

Gostje so po vodilnem golu nizali priložnosti. Po devetih minutah nadaljevanja je z glavo poskusil Miha Zajc, a bil pri tem neuspešen.

V 27. minuti je Blessing Chibuike Eleke prodrl po levi strani, iz težkega položaja streljal, koprski vratar Marijan Antolovič je žogo odbil v sredino kazenskega prostora, kjer je Rok Kronaveter slabo streljal, kljub temu pa je žoga oplazila prečko. Le dve minuti pozneje je Benko z roba kazenskega prostora za las zgrešil vrata.

Ljubljančani tudi v nadaljevanju polčasa niso uspeli povišati prednosti proti tekmecu, ki je v prvih 45 minutah le enkrat sprožil proti vratom Olimpije, toda še to iz velike razdalje.

Koprčani so bolj agresivno krenili v drugi del. Domači navijači so se izenačenja veselili v 52. minuti po prekinitvi, ko je Matic Paljk po udarcu iz kota zadel prečko, odbito žogo pa je natančno z glavo v gol spravil Matej Pučko in premagal nemočnega Roka Vodiška.

Ljubljančani so v zaključku pritisnili proti domačim vratom in v 88. minuti dosegli zmagoviti gol. Protinapad je začel Julius Wobay in se na desni strani znebil dveh koprskih nogometašev, sledila je podaja na desno stran, kjer je žogo ustavil Rok Kronaveter in jo z več kot dvajsetih metrov poslal v levi zgornji kot za končnih 2:1.

Sledi reprezentančni premor, prvenstvo se bo nadaljevalo 19. novembra.

Radomljam točka v Krškem

Na drugi nedeljski tekmi so Radomlje gostovale v Krškem in si izborile točko (1:1).

Glede na zelo zahtevno igrišče, ki je bilo po obilnem deževju polno vode, ob tem je v Krškem danes še deževalo, so gledalci v prvem polčasu nekaj akcije le videli. Domačini so bili aktivnejši, prvo resnejšo akcijo pa so sestavili gosti. Dobro so kombinirali v kazenskem prostoru, Luka Gajič je s peto zaposlil Filipa Jankovića, ki pa je streljal mimo gola. Le nekaj trenutkov kasneje so še lepšo akcijo zapravili Krčani. Martin Kramarič je obdržal žogo med tekmečevimi branilci, jo podal do Filipa Dangubića, ki pa je za las sprožil mimo leve vratnice.

Dangubić je v 33. minuti poizkusil kar iz kota, Aljaž Ivačič je bil ob strelu zbran. Šest minut kasneje je Kramarič tudi z nekaj sreče žogo spravil v kazenski prostor, nesebično podal pred Ivačiča, kjer pa je bil Dangubić premalo zbran, da bi premagal radomeljskega vratarja. Zadnjo priložnost v prvem polčasu je v 42. minuti zapravil Luka Gajič, ki se je znašel pred Markom Zalokarjem, a žogo poslal mimo gola.

Uvod drugega polčasa je pripadel domačim, ki pa Ivačiča niso resneje ogrozili. V 55. minuti je bil na drugi strani na pravem mestu Zalokar, ki je pravočasno stekel iz gola ter preprečil zaključni strel Jankoviću po lepi podaji Luke Cerarja.

Štiri minute kasneje so nogometaši Krškega prišli do vodstva. Kramarič je s podajo našel Nermina Haljeto, ki je z natančnim strelom po tleh premagal Ivačiča.

V 78. minuti so imeli Radomljani lepo priložnost za izenačenje. Pred Zalokarjem se je znašel Janković, vendar je dvoboj dobil krški vratar. Padec v igri Krškega so gosti izkoristili v 88. minuti, ko je izenačil gostujoči rezervist Gal Primc, ki je unovčil nezbranost domače obrambe.