Špansko prvenstvo: Barceloni pripadel prvi »el clasico« v sezoni

Barcelona je v desetem kolu španskega prvenstva z 2:1 premagala Real iz Madrida.

26. oktober 2013 19.42
FBL-ESP-LIGA-BARCELONA-REALMADRID

Barcelona - Španski prvak Barcelona je v desetem kolu državnega prvenstva gostila prvi »el clasico« sezone proti Realu, ki ga je premagala z 2:1.

Katalonci so povedli v 19. minuti, ko je Neymar izkoristil lepo podajo Andresa Inieste in z leve strani kazenskega prostora premagal vratarja Diega Lopeza.

Domači rezervist Alexis Sanchez je v 78. minuti podvojil vodstvo Barcelone, potem ko je z izjemnim lobom žogo poslal mimo nemočnega Lopeza. Končni izid tekme je v prvi minuti sodnikovega podaljška postavil rezervist Reala Jese.

Barcelona je z zmago zadržala prvo mesto na prvenstveni lestvici (28 točk), medtem ko Madridčani navkljub porazu ostajajo tretji (22).

Neymar v polno po 19. minutah

Uvodnih 15 minut je ponudilo le malo atraktivnega nogometa. Igra je večinona potekala na sredini igrišča, v grobi igri pa sta si rumena kartona prislužila Sergio Busquets pri domačih in Sergio Ramos pri gostih.

V 19. minuti je sledilo silno veselje navijačev Barcelone, saj so njihovi ljubljenci povedli z 1:0. Nezameljivi vezist Andres Iniesta je prodrl proti robu kazenskega prostora in podal na levo do Neymarju, ta se je izognil prepovedanemu položaju in s strelom v daljši kot premagal vratarja Diega Lopeza. Katalonci so imeli dve minuti kasneje novo priložnost, vendar je Messi z desne strani žogo poslal mimo daljše vratnice.

Madridčani so si v 26. minuti zapretili prek Valižana Garetha Bala, ki pa je sprožil visoko prek vrat. Še lepšo priložnost je imel Sami Khedira v 44. minuti, vendar je iz neposredne bližine nastreljal vratarja Victorja Valdesa. Prvi polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom Barcelone (1:0).

Valdes ustavil Ronalda

Prvo resnejšo priložnost drugega polčasa so imeli domačini v 54. minuti. Tudi tokrat je bil v vlogi podajalca Iniesta, ki je zaposlil Neymarja, ta pa je z leve strani kazenskega prostora sprožil naravnost v vratarja Lopeza. Dve minuti kasneje so Madridčani prvič menjali, Asier Illarramendi je prišel na zelenico namesto Sergia Ramosa.

Prvi zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo je imel v 58. minuti izjemno priložnost za izenačenje, ko ga je z globinsko podajo »v ogenj« poslal Luka Modrić, vendar je Portugalcu veselje preprečil vratar Valdes. Gostje so po podaji iz kota znova ogrozili domača vrata, vendar je Angel Di Maria s 25 metrov sprožil preveč po sredini, tako da Valdes ni imel večjih težav in je žogo ujel.

Benzema stresel prečko

Francoski reprezentant Karim Benzema je v 61. minuti dočakal svojo priložnost in na igrišču zamenjal Garetha Bala. Benzema je enajst minut kasneje z desnico sprožil močan strel in že premagal Valdesa, vendar se je žoga od prečke odbila nazaj v igrišče.

Sanchez podvojil vodstvo, Jese vrnil goste

Potem ko so gostje zapravili kar nekaj strelov, so bili Katalonci v 78. minuti toliko bolj natančni in so podvojili svoje vodstvo. Rezervist Alexis Sanchez je stekel v protinapad in se odlično znašel ob branilcu Vareneju, saj je žogo z roba kazenskega prostora z lobom poslal za hrbet nemočnega vratarja Lopeza.

Sedem minut kasneje bi domači Brazilec Daniel Alves lahko dodal »piko na i« odličnemu večeru, ko je na desni strani igrišča preigral Ronalda in mu žogo poslal med nogama, vendar je njegov strel končal v naročju čuvaja mreže Diega Lopeza.

Nogometaši Reala bi se v 86. minuti lahko približali le na gol zaostanka, vendar je Victor Valdes ustavil poskus Samija Khedire. Kar ni uspelo slednjemu, pa je rezervistu Jeseju, ki je v 91. minuti izkoristil lepo podajo Ronalda in Valdesa premagal s strelom med nogami. To je bil tudi končni izid tekme.