Špansko prvenstvo: izjemna predstava Ronalda in Bala za zmago Reala

Madridski Real je v 11. kolu državnega prvenstva s kar 7:3 premagal Sevillo.

31. oktober 2013 02.04
FBL-ESP-LIGA-REALMADRID-SEVILLA

Madrid - Nogometaši madridskega Reala so v enajstem kolu državnega prvenstva pred domačimi gledalci nadigrali Sevillo s 7:3.

Pri Madridčanih sta blestela trikratni strelec Cristiano Ronaldo in valižanska okrepitev Gareth Bale, ki je prispeval dva gola in dve podaji.

Prav Gareth Bale, ki je bil v zadnjem času zaradi slabih predstav na udaru kritik, je dosegel prva gola na tekmi. Krilni nogometaš Reala je v 13. minuti zadel za vodstvo z 1:0, potem ko je izkoristil podajo Karima Benzemaja in žogo poslal v desni zgornji kot gostujočega gola, nato pa je v 27. minuti iz prostega strela povišal na 2:0, pri čemer je žoga zadela Alberta Moreno v živem zidu, spremenila smer in končala v mreži.

Domačin Isco je v 32. minuti izsilil prekršek Fernanda Navarra, za katerega se je zdelo, da se je zgodil izven kazenskega prostora, vendar je glavni sodnik pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Portugalec Cristiano Ronaldo.

Gostje znižali izid na 2:3

Sevilla se je še pred koncem prvega polčasa vrnila v igro. Sergio Ramos je v 38. minuti v svojem kazenskem prostoru nepravilno ustavil Dioga Figueirasa, tako da so imeli gostje na voljo enajstmetrovko, ki jo je v gol pretvoril Ivan Rakitić. Le dve minuti kasneje je Real vodil le še z golom razlike, za kar je s strelom z roba petmetrskega prostora poskrbel Carlos Bacca.

Gledalci na štadionu Santiago Bernabeu so tudi v drugem polčasu videli pet golov, od tega štiri v mreži Seville. Najprej sta za novo visoko vodstvo Reala zadela Karim Benzema v 53. in Cristiano Ronaldo v 60. minuti - pri obeh golih je bil podajalec Gareth Bale -, le tri minute kasneje pa je Rakitić znova zadel v polno za znižanje na 3:5.

Rakitić zapravil enajstmetrovko

Madridčani so odgovorili v 71. minuti s tretjim golom Ronalda, ki je žogo s pomočjo gostujočega branilca Nicolasa Pareje spravil za hrbet vratarja Beta.

Sevilla je imela v 74. minuti novo priložnost za znižanje izida, vendar je Rakitić zapravil strel z bele točke. Le dve minuti zatem so gostje ostali le z deseterico na igrišču, saj si je Stephane Mbia za prekršek nad Luko Modrićem prislužil drugi rumeni karton, kar so nogometaši Reala kaznovali z golom Karima Benzemaja v 80. minuti za končnih 7:3.