Špansko prvenstvo: Real po preobratu do slavja na »el clasicu«

Nogometaši Reala so v 9. kolu državnega prvenstva premagali Barcelono s 3:1.

25. oktober 2014 16.19
FBL-ESP-LIGA-REALMADRID-BARCELONA

Madrid - Nogometaši Reala so v 9. kolu državnega prvenstva premagali Barcelono s 3:1 in Kataloncem prizadejali prvi poraz v sezoni.

To je bil že 169. prvenstveni »el clasico«. Real je zabeležil 71. zmago, medtem ko Barcelona ostaja pri 66 zmagah.

Dvoboj se je začel po željah Kataloncev, ki so povedli že v četrti minuti. Debitant Luis Suarez je podal Neymarju, ta pa je z roba kazenskega prostora natančno meril v levi spodnji kot.

Real je izenačil v 35. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel z bele točke in dosegel svoj 16. prvenstveni dvoboj, za preobrat pa sta v drugem polčasu poskrbela Pepe (50.) in Karim Benzema (61.).

Barcelonin zvezdnik Lionel Messi danes ni imel svojega večera in je na večni lestvici najboljših strelcev španskega prvenstva še naprej na drugem mestu (250), tik za Telmom Zarro (251).

Prvi polčas

Trener Barcelone Luis Enrique je v začetno enajsterico uvrstil Urugvajca Luisa Suareza, ki je včeraj prestal kazen Mednarodne nogometne zveze, to pa se je izkazalo za pravo potezo.

Prav Suarez je v četrti minuti akcijo za vodilni gol in z desne strani podal do Neymarja, ta pa je na levi strani zaobšel obrambo Reala in z roba kazenskega prostora natančno meril v levi spodnji kot (desno).

Real je odgovoril z zelo agresivno igro. Karim Benzema je v sedmi minuti sprožil z leve strani in že premagal Claudia Brava, vendar pa je žoga preletela levo vratnico. Francoski napadalec je bil v središču pozornosti tudi v enajsti minuti, ko je naprej z glavo zadel prečko, v nadaljevanju akcije pa je zadel še vratnico.

Barcelona se je po uvodnem golu znašla pod velikim pritiskom, za nameček pa sta zvezdnika Lionel Messi in Neymar že v prvih trinajstih minutah prejela po en rumeni karton.

Tekma se je nadaljevala v visokem tempu. Pri Realu sta zapretila Toni Kroos v 16. in Cristiano Ronaldo v 19. minuti, pri Barceloni pa je med 22. in 23. minuto dvakrat sprožil Messi, a se je dvakrat izkazal Iker Casillas.

Madridčani so v 35. minuti izenačili na 1:1. Marcelo je prodrl po levi strani in podal v osrčje kazenskega prostora, kjer je nespretno posredoval Gerard Pique in igral z roko, tako da je imel Real na voljo enajstmetrovko. Izvedel jo je Ronaldo in premagal Brava, to pa je bil šele prvi prejeti gol Barcelone v tej sezoni.

Moštvi do konca prvega polčasa nista več zadeli, na odmor sta odšli z neodločenim izidom 1:1. V prvih 45 minutah je bila posest na strani Barcelone (57 %), pri strelih pa so bili podjetnejši Madridčani (10:7).

Drugi polčas

Ekipi sta se na zelenico vrnili v nespremenjenih zasedbah, polčas pa so bolje začeli domačini, ki so po petih minutah povedli z 2:1.

Cristiano Ronaldo je priboril kot na desni strani, ki ga je izvedel Kroos in podal na oddaljeno vratnico, tam pa je bil najvišji Pepe in je zadel v desni kot nasprotnikovega gola.

Real je v 61. minuti podvojil svoje vodstvo. Isco je na polovici Barcelone izkoristil nesporazum Andresa Inieste in Javierja Mascherana ter žogo podal Ronaldu, ta jo je poslal k Jamesu Rodriguezu, Kolumbijec pa je nesebično podal Benzemaju, ki je zadel s pomočjo desne vratnice.

Katalonski velikan je v 72. minuti doživel nov udarec, saj se je poškodoval Andres Iniesta, namesto njega je vstopil Sergi Roberto.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil in domači navijači so začeli slaviti zmago na večnimi rivali.