Srbi in Brazilci za naslov svetovnih prvakov

V finalu svetovnega prvenstva U20 se bodo pomerili nogometaši Srbije in Brazilije.

17. junij 2015 15.38
FBL-WC2015-U20-MLI-SRB

Auckland - Na svetovnem prvenstvu U20 na Novi Zelandiji sta znana oba polfinalista, za naslov svetovnega prvaka se bosta pomerili reprezentanci Brazilije in Srbije.

Brazilci so bili v polfinalu s prepričljivih 5:0 boljši od Senegala. Pri visoki zmagi Brazilije je dvakrat zadel Marcos Guilherme, po enkrat pa Gabriel Boschilia, Jorge in Andelinou Correa, ki je dosegel avtogol.

V drugem polfinalu so Srbi po podaljšku premagali Mali z 2:1. Redni del tekme se je končal z izidom 1:1, za Srbijo je v 4. minuti zadel Andrija Živković, za Mali pa je v 39. minuti izenačil Youssouf Kone. Srbi so si mesto v finalu priborili v 101. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Ivan Šaponjić.

Zadnji tekmi svetovnega prvenstva bosta potekali v soboto. Dvoboj za tretje mesto se bo začel ob 3.30 po slovenskem času, finale pa ob 7. uri.